Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Думанцях відбулися громадські слухання

В Думанцях відбулися громадські слухання

Минулого вівторка у Думанцях відбулися громадські слухання, на яких жителі села обговорювали питання щодо функціонування закладів освіти на території сільської ради, аби вони не «з’їдали» весь сільський бюджет.

Участь у громадських слуханнях взяли голова районної ради ¬ Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк та начальник відділу освіти районної державної адміністрації Людмила Григорчук.

Як, зазначила, начальник відділу освіти районної державної адміністрації, якщо говорити мовою цифр, то утримання одного учня в Думанецькій ЗОШ І¬ІІІ ст., де навчається 53 учні, сьогодні обходиться в суму понад 25 тисяч гривень. Наповненість класів – 4¬9 учнів, а цьогоріч четвертого та шостого класів взагалі не набралося. Разом із тим не доводиться говорити і про відповідну матеріально¬технічну базу – вона недостатня. Для прикладу, утримання одного учня в одній із Червонослобідських ЗОШ, де навчається майже в сто разів більше дітей, обходиться максимум у 9 тисяч гривень. Водночас тут сучасно обладнані навчальні кабінети та оновлена матеріально¬технічна база, яка дає змогу давати якісні знання. Щодо дитячого садка, у якому виховуються близько 30 дітей, а реально відвідує 14¬17, то він «висмоктує» із бюджету села майже всі гроші. І знову забуваємо за якість.

Як дати цьому раду, вирішували люди. Саме вони і запропонували один із можливих способів не лише зберегти освітні установи у селі, а й підвищити якість надаваних послуг. 

У світлі об'єднавчих процесів ¬ держава виділяє кошти на учня, а не школу. Якщо сьогодні утримання Думанецької школи обходиться у 1,5 мільйони гривень, то після утворення спроможних громад на учнів буде приходити лише близько 500 тисяч. Різниця відчутна. Відтак, один із раціональних способів зберегти школу та дитячий садок – це створити на базі нинішньої школи НВК, де навчатимуться учні 1¬9 класів та дошкільнята. Тоді громада зможе акумулювати всі кошти, які надходитимуть від держави, і утримувати її. 

Профінансувати цю реорганізацію ми зможемо з районного бюджету, – зазначив у ході обговорення голова районної ради Олексій Собко. 

Натомість люди поки схиляються до думки, щоб в одному приміщенні залишити і школу І¬ІІІ ступенів, і перевести сюди дитячий садок. Проте, поки не будуть підтверджені санітарні норми для цього, остаточного рішення на громадських слуханнях так і не ухвалили. 

Зволікати з роздумами та «шукати крайнього» часу вже немає. Прийшов час приймати рішення та відповідати за них. Сьогодні ми пропонуємо реальний варіант, як зберегти в селі заклади освіти і підготуватися до об’єднавчих процесів у країні, які незворотні. Проте це лише пропозиція. А рішення – за громадою, – підсумував результати слухань заступник голови адміністрації Петро Коренюк. 

 

За інформацією сайту "Сільських обрій"