Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Як обкладається податком на доходи продаж автомобіля за генеральним дорученням у 2012 році та який порядок декларування доходів від такого продажу

Як обкладається податком на доходи продаж автомобіля за генеральним дорученням у 2012 році та який порядок декларування доходів від такого продажу

У випадку передачі автомобіля власником (довірителем) повіреній особі за генеральною довіреністю виникає питання щодо оподаткування податком на доходи продажу автомобіля повіреною особою.

До моменту продажу власником автомобіля залишається довіритель, який вважається одержувачем доходу від продажу автомобіля повіреною особою. Про зміну власника автомобіля, відповідно до п. 173.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова служба отримує інформацію від органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів. Оподаткування доходу фізичної особи від продажу автомобіля здійснюється відповідно до норм ст. 173 ПКУ, яка зазнала змін з 1 січня 2013 року. Згідно п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом 2012 року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ПКУ (5 %). Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Як виняток з положень п. 173.1 ПКУ, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року, доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 %. Дохід, отриманий продавцем від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.

Відповідно до п. 173.4 статті 173 ПКУ, під час проведення операцій з відчуження об'єктів рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого рухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.

Отже, власник генерального доручення, при продажу транспортного засобу, повинен пам’ятати, що платником податку є довіритель, який повинен задекларувати доходи від продажу автомобіля.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області