Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Земельні аукціони на Черкащині: інвестори орендували майже 140 гектарів землі

Земельні аукціони на Черкащині: інвестори орендували майже 140 гектарів землі

У липні на земельних аукціонах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, інвестори придбали права оренди дев’яти земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Землі загальною площею 139,4 га розташовані в Чигиринському, Жашківському й Черкаському районах.

За підсумками торгів орендарі щорічно сплачуватимуть до бюджетів місцевих громад 515,4 тис. гривень. Ця сума на 152,5 тис. грн. більше від стартової ціни у 362,9 тис. грн. Такого результатувдалось досягнути завдяки відкритій конкуренції між учасниками аукціону.

Найдорожчою стала вартість прав на земельну ділянку площею 11,2 га в адмінмежах Зам’ятницькоїсільської ради Чигиринського району. Стартова плата за користування землею зросла з 8% до 28,7% від її нормативної грошової оцінки (при встановленому законодавством мінімумі у 3%) – з 24,5 тис. грн. до 88 тис. гривень.

Усього цього року на Черкащині за результатами торгів передали у користування 114 земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 1658,5 гектара.

Наступні земельні аукціони в області заплановані на серпень.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».

 

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області