Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Презентовано шкільний курс з «Основ податкових знань»

Презентовано шкільний курс з «Основ податкових знань»

ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області повідомляє, що Міністром доходів і зборів Олександр Клименко разом з Міністром освіти та науки Дмитром Табачником в київській школі № 214 було презентовано спеціальний курс та підручник «Основи податкових знань» для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл.

Це спільний проект Міністерства доходів і зборів України та Міністерства освіти і науки України, спрямований на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків.

Олександр Клименко нагадав, що ідея викладання такого курсу виникла ще десять років тому. «Ця ідея стала реальністю завдяки нашій спільній роботі. Вважаю це успішним прикладом ефективної синергії зусиль двох міністерств заради майбутнього України», - зазначив Міністр.

Зі свого боку Міністр освіти та науки Дмитро Табачник підкреслив, що мета цього проекту – змінити суспільний погляд на податки. «Ми взялися за непросту роботу, поставили собі за мету, щоб теми підручнику були написані простою мовою для учнів та їх батьків, були легкі для засвоєння. Підручник дає змогу зрозуміти, що держава будується спільними зусиллями, що наскільки ви будете успішними – настільки буде успішною і держава», - підкреслив Міністр.

Спецкурс «Основи податкових знань» викладатиметься в якості факультативу в усіх загальноосвітніх школах України. Школярі вивчатимуть історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення. Діти зможуть дізнатися, які є види податків і зборів, які з них сплачує їх родина, як їх обчислювати та сплачувати. Підручник містить багато практичних завдань. Наприклад, діти зможуть самостійно обчислити суму ПДВ, що сплачується при покупці товару, чи прорахувати суму видатків і доходів державного бюджету, що дасть їм розуміння про принципи формування головного кошторису країни.

Міністр Клименко запевнив, що обидва відомства продовжують роботу над тим, щоби створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. В наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також в 10-х та 11-х класах. Зі свого боку Міністр Табачник підкреслив необхідність податкової освіти і для учнів початкових класів.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області