Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні День хрещення Київської Русі – України

Сьогодні День хрещення Київської Русі – України

28 липня є пам’ятною датою для православної церкви, так як у цей день князь Володимир зробив християнство головною державною релігією Русі. Свято носить офіційну назву «день святкування хрещення Русі» і святкується на державному рівні.

Історики вважають, що перше хрещення Київської Русі відбулося в 988 році, і пов’язане з особистістю київського князя, відомого серед людей під ім’ям Володимир Красне Сонечко. Князь почав правити з 978 року після війни з рідними братами Олегом і Ярополком. В молодості князь сповідував язичництво і брав участь у походах. У певний момент життя він засумнівався в язичницьких богів і вирішив обрати для Русі іншу релігію.

Простежити за вибором віри можна у «Повісті временних літ» Нестора. Згідно з літописом, Володимир вибирав між мусульманством, католицизмом, іудаїзмом і протестантством. Йому пропонували прийняти свою релігію представники різних країн, але до серця припали опису православ’я від грецького філософа. Володимир вирішив охреститися в Корсуні від Константинопольської церкви, а приводом до цього послужило одруження в візантійською царівною Анною.

Повернувшись у столицю, князь наказав порубати і спалити ідолів, а жителів хрестити у водах Почайни й Дніпра. Все пройшло мирно, так як вже у той час серед киян було багато християн. Опиралися лише жителі деяких міст, таких як Київ і Новгород, адже більшість тамтешніх жителів були язичниками. Але в якийсь момент і вони відмовилися від язичницьких традицій.