Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці

Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці

22 липня відбулась робоча поїздка голови районної ради Олексія Собка до села Думанці. В поїздці взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк, працівники виконавчого апарату районної ради, начальники управлінь та відділів районної державної адміністрації, за участю сільського голови Сергія Кукушкіна.

Метою поїздки стало ознайомлення з роботою соціальної сфери села щодо надання послуг населенню та вирішення питання транспортного забезпечення навчальних закладів.

Нагадаємо, що до відання Думанецької сільської ради відноситься село Чубіївка, в якому проживає 215 осіб із них: дітей дошкільного віку – 14, дітей шкільного віку – 9, осіб пенсійного віку - 58.

Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці

На початку члени робочої групи ознайомилися із дошкільним навчальним закладом «Ялинка». Начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Григорчук поінформувала коротко, що навчальний заклад розрахований і може прийняти – 45 діток, на початок навчального року планується – 26 діток, впродовж навчального періоду в закладі перебуває від 12 до 15 діток. Навчальний заклад опалюється газом, закладено 50 тис.грн. на заміну газового котла на твердопаливний. Проблемою даного закладу є комп’ютерне забезпечення, протікає дах, потребує оновлення постільна білизна.

Також члени робочої групи відвідали Будинок для прийомних дітей, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яким переймається голова громадської організації «Добра звістка» Анатолій Перепелиця. На даний час в Будинку для прийомних дітей проживає дві прийомні сім’ї та одна сім’я опікуни, всього - 18 діток. Метою перебування за словами голови районної ради Олексія Собка, слугувало ознайомлення з умовами проживання дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці Олексій Собко ознайомився із соціальною сферою села Думанці

Досить насиченою була зустріч у амбулаторії загальної практики сімейної медицини де головний лікар Олена Плісенко розповіла про історію свого закладу якому більше 40 років, в штаті знаходиться - 5 осіб, обслуговує три села: Думанці, Чорнявку, Чубіївку. Також, Олена Миколаївна озвучила проблеми які на сьогодні найактуальні це: забезпечення автозапчастинами для автомобіля УАЗ – 91 року, придбання пральної машини, глюкометра, комп’ютерної техніки, ваг медицинських для дорослих.

Оглядаючи Будинок культури та сільську бібліотеку робоча група взяла до відома проблеми з капітальним ремонтом закладу, потрібна заміна вікон, у бібліотеці потрібно робити ремонт стелі. Як зазначив сільський голова Сергій Кукушкін на сьогодні у планах знайти інвестора для капітального ремонту Будинку культури та бібліотеки.

Відвідуючи загальноосвітню школу I-III ступенів члени робочої групи, ознайомилися із закладом, в якому на даний час проводиться ремонт. Замінено вікна у фойє, зроблений внутрішній туалет для школярів. Як зазначила директор школи Ніна Романенко в планах заміна вікон по всій школі, закупка меблів для першого класу.

Підводячи підсумки огляду соціальної сфери села на нараді у сільського голови, було акцентовано увагу на внутрішніх резервах які є у сільської ради. Невеличке перевиконання бюджету за перше півріччя за словами голови районної ради Олексія Собка втілює надію, що керівництво сільської ради проаналізує надходження до сільського бюджету, перегляне питання оренди землі, утримання дитячого садочку, надходження акцизного збору, залучення інвесторів для вирішення соціальних проблем. – Я б хотів би для себе усвідомити, куди Вам потрібно рухатися далі. Як я бачу це - об’єднання із іншими населеними пунктами району для створення єдиної спроможної територіальної громади. 

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації виконавчого апарату районної ради