Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Податкова знижка за навчання

Податкова знижка за навчання

ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області нагадує студентам-контрактникам (або їх батькам) про те, що вони мають право на отримання податкової знижки до 15% від вартості навчання.

Якщо громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату і сплачує податки, оплачує навчання у ПТУ чи вузі (своє чи сім'ї), то він може скористатися податковою знижкою. Якщо громадянин є СПД (суб'єкт підприємницької діяльності — приватний підприємець), то він не може скористатися цією знижкою (Податковий кодекс України п.14.1.170 ст.14).

Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб — то він теж не може скористатися цим правом (Податковий кодекс України п. 166.3.3).

Для отримання відшкодування витрат за навчання у 2012 році, необхідно до 31 грудня 2013 року включно, тобто протягом всього 2013 року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи разом з копіями документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо.

На сьогодні в ДПІ у Черкаському районі Головного управління Мін доходів у Черкаській області податковою знижкою скористалися 292 громадянина. Сума повернутих коштів за навчання складе майже 300 тисяч гривень.

Якщо до кінця 2013 року Ви не скористалися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області