Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





У Руській Поляні відбулися загальні збори села щодо об'єднання в одну спроможну територіальну громаду

У Руській Поляні відбулися загальні збори села щодо об'єднання  в одну спроможну територіальну громаду У Руській Поляні відбулися загальні збори села щодо об'єднання  в одну спроможну територіальну громаду

Руськополянці не вірять, що жителі Геронимівки відмовляються від об’єднання з ними в одну спроможну громаду. Вони переконані, що людей ніхто про це не питав, а їхню пропозицію відхилили місцеві владці.

Минулої суботи у Руській Поляні відбулися загальні збори села. Якщо зважати, що глядацьких місць у залі будинку культури 285, то вільних залишалося з десяток. Представництво – по особі на 35 жителів з кожного мікрорайону населеного пункту. На збори запрошували й жителів Геронимівки, однак нікого звідти не було.

Нагадаємо, ще кілька місяців тому громада Руської Поляни надіслала пропозицію утворити одну спроможну громаду своїм найближчим сусідам – у Геронимівку та Дубіївку. У відповідь отримали відмову.

-Чесно кажучи, ми побоюємося, що така величезна громада, як ваша, у якій буде адміністративний центр, просто поглине вдвічі менше наше село і воно зникне, - обґрунтував відмову геронимівський сільський голова Василь Харченко, виступаючи на загальних зборах перед руськополянцями. – Тому запропонували альтернативний варіант – обєднатися населеним пунктам Геронимівської, Будищенської, Свидівоцької, Дубіївської, Руськополянської сільських рад з центром у Геронимівці. Це буде своєрідним рятівним колом від поглинання цих сіл містом Черкаси.

Причому вимоги методики обєднання громад в розрахунок не бралися, де потенційним адміністративним центром визначатиметься той, який має краще розвинену інфраструктуру. 

-Сільська рада у Геронимівці не має власного адмінприміщення, за медичними послугами люди звертаються в Руську Поляну, звідси й швидка допомога до них виїздить, заклад культури фактично тримається на голому ентузіазмі культпрацівників, а фактично руйнується, бо не належить людям. У нас дітей у селі вдвічі більше. Про який адміністративний центр може йти мова, - дивується депутат Руськополянської сільської ради Володимир Шейкевич. – Я живу на межі Руської Поляни та Геронимівки. І ваші люди не проти обєднатися, бо розуміють переваги великої громади. І це повна нісенітниця, що село зникне, бо не матиме права голосу. Представництво в обєднаній громаді відповідно до кількості населення, а вигоди очевидні – модернізована інфраструктура, якісна медицина та освіта для дітей.

Як з’ясувалося у ході зборів громадського обговорення, як такого, у Геронимівці не проводили. Депутати провели подворове опитування в своїх округах, на основі чого й прийнято відповідне рішення.

-Зволікаючи з раціональними рішеннями, ми втрачаємо час і, відповідно, кошти на розвиток, - переконаний руськополянський сільський голова Олег Гриценко. 

Громада села знову вирішує направити повторну пропозицію про обєднання своїм сусідам. А ще руськополянці хочуть зустрітися із представниками геронимівської громади на спільних зборах, аби віч-на-віч обговорити всі «за» та «проти» утворення спроможної громади. Сільський голова Геронимівки конкретної відповіді на це не дав.

Полишити амбіції та включити здоровий глузд закликав всі сторони присутній на зборах сільчан депутат обласної ради Анатолій Яріш:

- Приміром, як житель Хуторів, я, звичайно, був би зацікавлений в тому, аби всі дороги сходилися в це село, але в питанні спроможності громади потрібно виставляти пріорітети. Тому в цьому б випадку я підтримував би Руську Поляну, бо тут є реальні можливості для розвитку і шляху вперед. 

-Аби з’ясувати, чи не має на місці спекуляції органів місцевого самоврядування, потрібно провести письмове опитування жителів Геронимівки. Це будуть фіксовані результати вашого опитування. Ви будете точно знати, чого хочуть люди і чи розуміють реформу, - радить руськополянцям Наталія Ключник, заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. – Насправді, людям байдуже, як діє система управління. Їх цікавить якість та доступність послуг за меншу ціну. Запитайте своїх сусідів про це, і ви почуєте їхню думку.

До речі, громади Свидівоцької, Будищенської та Дубіївської сільських рад теж не погодилися із пропозицією Геронимівки.  

 

За інформацією сайта "Сільські обрії"