Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Чув дзвін та не знає де він

Чув дзвін та не знає де він

Нещодавно в одному з черкаських інтернет-видань з'явилося «сенсаційне розслідування» так званого експерта-аналітика Виноградова про причини мирної демонстрації, на яку минулої суботи вийшли жителів Білозір’я, Хацьок та Степанок.

Попри офіційну заявку людей – переглянути зростаючі в країні тарифи на енергоносії, пан Виноградов у цій акції побачив те, про що навіть не здогадувалися й ці люди – тарифи по Україні то шліфуються… у Черкаському районі, зокрема через ТОВ «Укртепло Черкаси», а ще місцеві котельні.

Але про все – по порядку.

Якщо білозірців ще можна приліпити до ТОВ «Укртепло Черкаси», бо там є одна з дев’яти переданих два роки тому рішенням Черкаської районної ради котельні, то, приміром жителі Хацьок і Степанок вперше чують і про Комунальне підприємство теплових мереж, і про Укртепло. А протестували то в Хацьках. Відтак, вважаємо за доцільне поінформувати жителів саме цих населених пунктів, до чого їх приліпив «експерт-аналітик», або де побачив на городі бузину, а в Києві дядька.

Насправді два роки тому, коли Кабмін поставив завдання перед підприємствами теплокомуненерго скоротити використання природного газу на 30%, КПТМ Черкаського району через різницю в тарифах мав борг перед Черкасигаз 2,5 мільйона гривень. Депутати районної ради приймають рішення модернізувати котельні. Для цього у район приходить інвестор, який 2014 року переводить дев’ять взятих в оренду котелень на тверде паливо, що дало змогу повністю відмовитися там від природного газу. Аби КПТМ зміг погасити борги перед Черкасигаз котельні були передані в оренду ТОВ «Укртепло Черкаси» без теплових мереж, за які додатково комунальному підприємству надходили кошти. Відтак борг КПТМу вже у минулому році зменшився на 574 тисячі гривень і продовжує знижуватися.

Котельні, які не були передані в оренду, і досі працюють на природному газу. Їх більше в кілька разів. Аби перевести їх на альтернативні вили палива, знову потрібен інвестор. Поки ж що законодавчі зміни торік обумовили на їхнє обслуговування та приведення до норм вузлів обліку газу додаткові витрати з районного бюджету у розмірі до 700 тисяч гривень. Це стало також причиною підвищення цьогоріч плану видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв установами, які фінансуються з бюджету Черкаського району, до 21 мільйона гривень.  

Коли котельні передавали в оренду, тариф по КПТМ становив 1572 грн за 1 Гкал, ТОВ «Укртепло Черкаси» одразу зменшив його на 10 %, причому тарифи для населення не підвищувалися із 2014 року.  

Дивним видається твердження так званого «експерта-аналітика», що НКРЕКП затверджує тарифи на виробництво теплової енергії на теплоелектроцентралях, ТЕС, когенераційних установках та установках із використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії при використанні деревини паливної (дрова) в розмірі – 841,22 грн/Гкал (без ПДВ) у 2014-2015 роках та 892,23 грн./Гкал (без ПДВ) у 2016 році. Насправді він їх рекомендує, як і рекомендували депутати районної ради сільським радам врахувати пропозиції ТОВ «Укртепло Черкаси» під час вираховування тарифів на місцях. Затверджували їх своїми рішеннями депутати сільських рад, впливати на які ні районна рада, ні адміністрація не має повноважень. Районна влада, до речі, також навіть не допускає до розгляду питання відчуження чи приватизації ТОВ «Укртепло Черкаси» комунального майна.  

Не дивно, що цього не знають жителі Хацьок, Степанок та Білозір’я, тому й апелювали під час акції не до місцевої влади, скільки до Президента, ВРУ, до уряду, Національного антикорупційного бюро, Генеральної прокуратури України, НАК «Нафтогаз України» і НКРЕКП, бо розраховуються за послуги напряму з підприємствами-надавачами - Черкасиобленерго та Черкасигаз. Від травня ціна на газ стала ринковою. Той, кому не вистачає грошей на оплату житлово-комунальних тарифів, може отримати від держави субсидію. Нею скористалася фактично кожна третя родина.

По району за минулий опалювальний період ця сума сягнула 120 мільйонів гривень. Нещодавно у рамках роботи по енергоефективності країни, і в першу чергу соціального захисту громадян країни обумовленого ринковими цінами і тарифами на енергоресурси на субсидії українцям додали ще 5 мільярдів.  

За матеріалами громадсько-політичної газети "Сільські обрії"