Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Минулої суботи Білозір’я зустрічало гостей грандіозними урочистостями: там, окрім Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України відзначали 460-річний ювілей села.

Минулої суботи Білозір’я зустрічало гостей грандіозними урочистостями: там, окрім Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України відзначали 460-річний ювілей села. Минулої суботи Білозір’я зустрічало гостей грандіозними урочистостями: там, окрім Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України відзначали 460-річний ювілей села.

Минулої суботи Білозір’я зустрічало гостей грандіозними урочистостями: там, окрім Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України відзначали 460-річний ювілей села.

Переодягнені у костюми Солохи та Попандопала артисти зустрічали гостей свята, припрошуючи насолодитися кашею, напоями та бутербродами із салом. Перебуваючи у магічній урочистій атмосфері, гості мали змогу переглянути різноманітні майстер-класи. Майстри своєї справи показували і навчали бажаючих плести віночки з польових квітів, виготовляти з глини глечики та робити куклу-мотанку, виготовляти віники, квіти із тканини тощо. Бажаючим перевтілитися, майстри бодіарту розписували обличчя і тіло та прикрашали волосся. Можна було почути виступи колективів художньої самодіяльності центру культури та дозвілля села Білозір’я, а також виграти цінні подарунки у лотерею.

Опісля розважальної частини для жителів та гостей села, Білозір’я зустріло почесних гостей художньо-спортивного свята: першого заступника голови Черкаської обласної ради Володимира Вовченка, голову районної ради Миколу Смірнова, голову районної державної адміністрації Олега Костирю, представника президента Федерації футболу України Миколу Черниша; голову Черкаської обласної Федерації футболу Володимира Фощія та почесного президента громадської організації «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я» Володимира Лашкула у супроводі сільського голови Володимира Міцука.

На футбольному полі ФК «Зоря» – святковий марш, котрий розпочав оркестр Черкаської пожежної академії імені героїв Чорнобиля, долучилися учасники школи черлідингу та сучасних танців «Golden Ladys», а також футбольні команди громадської організації «Зоря» Білозір’я.

Володимир Міцук, відкриваючи урочистості, привітав усіх присутніх з Днем Державного Прапора, Днем Незалежності України та днем народження Білозір’я. Сільський голова розповів про здобутки села протягом останнього року.

ВСТАВКА: За останній рік у селі відбулося багато позитивних змін. Було відкрито футбольний стадіон на тисячу місць ФК «Зоря Білозір’я», за сприяння голови облдержадміністрації Сергія Тулуба відкрито спортивний майданчик, громадська організація «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я» подарувала селу дитячий майданчик, завдяки державній програмі прокладено майже 1 км дороги, за кошти із місцевого бюджету збудовано 5 км вуличного освітлення, проведено капітальний ремонт харчоблоку, розпочато заміну вікон та ремонт груп ДНЗ «Червона шапочка», триває благоустрій на всій території села, ремонт будинку культури, за спонсорські кошти відкрито групу в ДНЗ «Червона шапочка», замінено вікна у дільничній лікарні та багато іншого, – зазначив сільський голова Володимир Міцук.

Щиро вітаючи жителів села з ювілеєм, голова райдержадміністрації Олег Костиря зазначив, що Білозір’я – справжнє козацьке село, адже до сьогодні саме тут збережено 24 козацькі сотні. Слова вдячності висловив керівник району працівникам сільського господарства, соціальної сфери, приватним підприємцям та усім, хто творив історію села та сьогодні примножує його славу.

Жителям було вручено Почесні Грамоти облдержадміністрації, обласної ради, районної ради та райдержадміністрації, а також цінні подарунки. Згідно з рішенням виконавчого комітету Білозірської сільської ради та сесії Білозірської сільської ради окремих жителів нагородили званням «Почесний громадянин села Білозір’я».

До привітань приєднався і президент громадської організації «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я» Володимир Лашкул, який є випускником місцевої школи.

І нарешті довгоочікуване перерізання стрічки… Нове футбольне поле з трав’яним газоном для спеціалізованої дитячо-юнацької футбольної школи «Славутич-Зоря», призначене для організації навчально-тренувального процесу та підготовки футбольних майстрів, відкрито. Тренери СДЮФШ «Славутич-Зоря» провели перше символічне тренування на новому футбольному полі.

Опісля почесними гостями закладено капсулу із посланням учасників урочистостей до майбутніх поколінь у фундамент будівництва тренувально-реабілітаційного комплексу спеціалізованої дитячо-юнацької школи «Славутич-Зоря».

Урочистості продовжилися виступами аматорів сцени, святковим салютом і запальною дискотекою.

ВСТАВКА: Білозір’я – одне з найдавніших та найбільших за численністю сіл Черкаського району. З усіх сторін село огортають безмежні краєвиди: віковічні соснові ліси та безкраї поля. Білозір’я має давню історію. Це засвідчують знахідки та літописи. На території села були знайдені сліди людей, які жили ще в кам’яному віці, а також поховання бронзового періоду. В одній із церков села, як свідчать старожили, зберігалася грамота, підписана Богданом Хмельницьким. Існує декілька легенд про виникнення назви Білозір’я. Село раніше називали Білим озером, на честь сільського озера, що влітку покривалося цвітом білих лілій, які квітли аж до пізньої осені. Та коли озеро висохло, село стали називати Білоозор’ям, а вже згодом – Білозіря’м.

Марина САВІСЬКО