Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку

Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку

Робоча група на чолі з головою районної ради Олексієм Собком, в складі заступника голови ради Сергія Степанюка, заступника голови райдержадміністрації Петра Коренюка, Червонослобідського сільського голови Зінаїди Михайленко, заступника Червонослобідського сільського голови Якова Швиденка 11 травня ознайомилася з роботою закладів соціальної сфери села Червона Слобода.

Слід відмітити, що село Червона Слобода є найбільшим населеним пунктом Черкаського району, в якому проживає більше 10 тисяч осіб. Відповідно даний населений пункт має значну кількість закладів соціальної сфери.

Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку

Розпочали свою роботу посадовці з візиту до Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Директор школи Анатолій Самохотов коротко ознайомив відвідувачів з роботою закладу та найбільш актуальними проблемами. Найболючішим питанням стало ремонт даху школи та її огорожа. При огляді Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 директор школи Тетяна Завалко зупинилася на основних проблемах, а саме: облаштування території школи огорожею та заміна вікон на склопакети.

В свою чергу голова районної ради Олексій Собко зазначив, що дані питання не прості, сьогодні тільки спільними зусиллями на умовах співфінансування можна щось вирішувати. Але питання слушні, будемо вивчати щоб допомогти закладам у їх вирішенні.

Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку Червона Слобода – через призму проблем та перспектив розвитку

При ознайомленні з роботою дошкільних навчальних закладів, а їх у Червоній Слободі три, було відмічено належний рівень матеріально-технічного оснащення та виховного процесу. Поряд з тим є і над чим працювати. Зі слів Людмили Культенко, завідуючої ДНЗ «Троянда», необхідно провести ремонт даху та підлоги в деяких групах. Завідуюча ДНЗ «Дніпряночка» Віра Канівець поскаржилася на погану роботу вентиляційної системи на кухні та поновлення лінолеуму в коридорах. Свої проблеми на жаль має і ДНЗ «Колосок». Завідуюча цим закладом Валентина Бережна відмітила,що кухня знаходиться в другому приміщенні садка, що спричиняє свої незручності під час переносу харчів в основне приміщення. Доцільно було б забезпечити садок власним джерелом водопостачання.

Заслухавши всі ці проблеми голова ради Олексій Собко наголосив на тому, що в часи децентралізації, добровільного обʼєднання територіальних громад основна відповідальність і навантаження при вирішенні проблем соціальної сфери буде лягати саме на місцеві органи влади, тобто сільську раду та депутатський корпус. Народні обранці самі повинні визначати пріоритети і розподіляти кошти на нагальні проблеми дошкільних навчальних закладів.

За словами сільського голови Зінаїди Михайленко, депутати завжди йдуть назустріч дошкільним установам, щоб найменші жителі села зростали в гарних умовах.

Побували також у сільському будинку культури. За інформацією директора Людмили Овчаренко, глядацька зала приймає чи не найбільше районних заходів, але на жаль вона має малу кількість посадкових місць. В цілому будинок культури та сільська бібліотека мають позитивну динаміку, але зовнішній стан будівлі потребує ремонту.

Не оминула робоча група і сільського футбольного поля та футбольної площадки зі штучним покриттям. Інструктор по спорту села Червона Слобода Сергій Сидоренко продемонстрував присутнім кількість нагород та медалей, які отримали спортсмени села, та попросив допомоги у сільської влади з облаштуванням новими сидіннями та заміною штучного покриття площадки для міні-футболу.

Відвідала робоча група також комунальні підприємства села «Агроекологію» та «Ритуал Сервіс». З керівником комунального підприємства «Агроекологія» Віктором Красюком було обговорено ряд проблемних питань та можливі шляхи їх вирішення.

На завершення робоча група оглянула колишнє приміщення лазні. За словами заступника сільського голови Якова Швиденка, дане приміщення в перспективі планується облаштувати, як адміністративне приміщення для роботи посадових та службових осіб територіальної обʼєднаної громади. Там можна буде розмістити і зал засідань ради і сільський музей та інші необхідні для роботи приміщення.

За словами Олексія Собка зазначена ідея є досить слушною, адже таке потужне село повинно мати перспективні напрямки свого розвитку.

Підбиваючи підсумки в Червонослобідській сільській раді було розглянуто та детально обговорено питання: освітлення вулиць, перенесення ринку з проїжджої частини вулиці Чапаєва, нанесення розмітки «Пішохідний перехід» по трасі Черкаси – Чигирин, любительської ловлі риби жителями села Червона Слобода на платному водоймі, виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, незаконний видобуток піску та інші.

По всіх піднятих питаннях було вибудовано план дій та намічено шляхи їх вирішення.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації виконавчого апарату районної ради