Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В районі проведено заходи до річниці Перемоги

В районі проведено заходи до річниці Перемоги В районі проведено заходи до річниці Перемоги

На відзначення Дня пам’яті та примирення і сімдесят першої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з районного бюджету були виділені кошти в сумі 20 тисяч гривень, за які були придбані подарунки ветеранам Великої Вітчизняної війни. Керівництво району спільно з депутатами районної ради, представниками сільських рад відвідали ветеранів в переддень свят, привітали їх та вручили подарунки.

«У ту ніч вже пахло Перемогою…»

Напередодні 9 травня голова районної ради Олексій Собко та заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Петро Коренюк привітали ветеранів Великої Вітчизняної війни зі святом Перемоги. Відвідали у с. Леськи сім’ю учасників бойових дій Крутінь Марії Гаврилівни та Івана Яковича, інваліда війни 1 групи Ганну Дмитрівну Соболевську. Теплий прийом влаштувала гостям 94-річна Ганна Дмитрівна, яка залюбки поділилася спогадами з часів війни. Жінка має феноменальну пам’ять, пам’ятає усі дати, імена, прізвища. Під час війни вона подавала артилерійські команди.

В районі проведено заходи до річниці Перемоги В районі проведено заходи до річниці Перемоги

-8 травня 1945 року я заступила на чергування в нічну зміну. У ту ніч вже пахло Перемогою, - пригадує Ганна Дмитрівна. – 9 травня був підписаний офіційний документ про мир, але стрільба ще лунала. Як виявилося потім, то молоді хлопці на радощах вистрілювали залишок патронів.

Ганна Дмитрівна пройшла шлях від Сталінграда до Дрездена. Їй не було ще й 19 років, як довелося йти на війну. Має безліч нагород та медалей, частину з яких подарувала внукам, аби пам’ятали подвиг попередніх поколінь.

У Білозір’ї та Ірдині привітали з Перемогою ветеранів-визволителів

Ветеранів у Білозір’ї та Ірдині разом із сільським головою Володимиром Міцуком та старостою селища Ірдинь Олександром Максимовим привітали зі святом Перемоги та вручили подарунки депутати районної ради Олег Деркач та Ірина Грищенко.

Відтак, відвідали учасників бойових дій Віру Корніївну Петренко та Марію Михайлівну Самохвалову, інвалідів війни 1 групи Петра Васильовича Луценка та Миколу Трохимовича Дичка, інваліда війни 2 групи Михайла Павловича Ткаченка.

-Поки є час, ми повинні цінувати кожну нагоду, що отримуємо для спілкування з нашими ветеранами, нашими наставниками та взірцями мужності і героїзму для сучасників, - каже депутат районної ради Олег Деркач. – Почути від очевидців про події понад 70-річної давності не кожному випадає можливість.

У Руській Поляні залишилося 11 ветеранів Другої світової війни

Напередодні Дня Перемоги їх відвідали сільський голова, депутати сільської ради, учні загальноосвітніх шкіл, аби привітати з визначними травневими святами та вручили грошову допомогу, а також цінні подарунки.

Лише двоє з ветеранів Другої світової війни змогли взяти участь в урочистостях, що відбувалися біля братської могили у центрі села 9 травня.

-Більше тисячі наших односельців пішли на захист рідної землі, 686 з них загинули на фронтах війни в період 1939-1945 років. Також мають статус учасників війни 121 герой трудового фронту. Їх з повним правом можна назвати героями, тому що вони стали надійним тилом для своїх синів, чоловіків та батьків, забезпечуючи Перемогу. До жертв страшної війни слід віднести і 588 руськополянців, які мають статус дітей війни. До речі, лише в нашому селі проживають більше ніж 720 осіб, які постраждали від віроломного нападу німецьких нацистів. Тисячі скалічених долей, сотні загиблих людей, - такий гіркий наслідок війни проти нацистів для нашого села, - зазначив сільський голова Олег Гриценко.

До речі, зараз 92 гідні нащадки руськополянських героїв відстоюють соборність та незалежність України на її східних кордонах.

Мітинг-реквієм відбувся в Тубільцях

День Перемоги тут співпав із поминальними днями, що проходили на місцевих кладовищах у Березняках, Первомайську та Хрещатику. Відтак своїх полеглих захисників поминали всі жителі села.

Подарунки та вітання отримали Іван Касьянович Здір із Первомайська та Михайло Іванович Корочаров із Березняків.

У Степанках та Хуторах організували святкові концерти

71-шу річницю Перемоги у Степанках та Хуторах відзначали урочистими концертами.

6 травня свято відбулося у Степанківському будинку культури, де взяли участь хореографічний колектив «Берег надії» Червонослобідської музичної школи (викл. – Сергій Роботько); солістка Оксана Костенко (викл. – Михайло Зима); вокально-інструментальний гурт «Тайм» Степанківського будинку культури під керівництвом Василя Клименка; хоровий колектив «Родина»; колектив дитячого садочка «Яблунька»; вокальний дитячий дует; соліст Іван Хандусь, Валерія Недуха та Василь Клименко.

9 травня свою концертну програму продемонстрував Хутірський будинок культури. В Хуторах перед концертом односельчани та гості, зібравшись біля обеліска на мітингу вшановували пам’ять тих, хто виборював перемогу для майбутніх поколінь. Глядачі мали змогу почути живий оркестр духових інструментів під керівництвом викладача Червонослобідської ДМШ – Олександра Воронецького. Після закінчення мітингу розпочався святковий концерт в будинку культури.

Учасників заходу зі всенародним святом привітав сільський голова Олександр Литвиненко, а наймолодшим учасникам концертної програми подарував солодощі.

У Леськах частували польової кашею

У Леськах, як і в інших селах району, відбувся урочистий мітинг. Зі словами пошани та вдячності звернулися до ветеранів та героїв нового часу сільський голова Микола Бас, голова районної ради Олексій Собко та заступник голови районної адміністрації Петро Коренюк. Після урочистостей усіх запросили на святковий концерт. По закінченню концерту жителів села почастували смачною козацькою кашею.

У Чорнявці відремонтували Обеліск Слави

Біля оновленого пам’ятника відбувся мітинг-реквієм за участю жителів села, сільського голови Василя Супруна, депутата районної ради, заступника голови ради Сергія Степанюка. Під час мітингу привітали та вручили цінний подарунок ветерану Феодосію Митрофановичу Мацаку.

-На жаль, у селі залишився лише один учасник бойових дій у Другій світовій війні, - каже сільський голова Василь Супрун. – Час невблаганний до цих людей.

Всенародне свято відзначалось і в інших селах Черкаського району.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації виконавчого апарату районної ради