Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Громадськість району вшанувала героїв війни з мирним атомом

Громадськість району вшанувала героїв війни з мирним атомом Громадськість району вшанувала героїв війни з мирним атомом

Меморіальні комплекси чорнобильцям, воїнам-інтернаціоналістам, Героям Небесної Сотні та учасникам АТО відкрили сьогодні у Свидівку та Вергунах.

-Насправді, подібні пам’ятники більше потрібні нам, живим, аби ми не забували про подвиг людей, що жили поруч з нами, - каже голова районної ради Олексій Собко. – Вони наша гордість і взірець людяності та відповідальності, взірець нескореності української нації.

Громадськість району вшанувала героїв війни з мирним атомом Громадськість району вшанувала героїв війни з мирним атомом

Вшанувати своїх героїв прийшли односельці, учні загальноосвітніх шкіл та громадськість, керівники району. Пам’ятники у Свидівку збудовано завдяки благодійної допомоги ДП «Перемога Нова», у Вергунах за кошти благодійників та сільської ради.

За офіційними даними, в перші години після вибуху четвертого реактора ЧАЕС загинула 31 людина. Ще 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні радіоактивних завалів, отримали високі дози радіації. Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено 2 293 населені пункти, понад 50 тисяч кв. км території України. Аварія зажадала проведення цілого комплексу екстрених заходів, щоб радіація не змогла поширитися на максимальну відстань і завдати шкоди величезній кількості людей. Символом мужності всіх рятувальників став саркофаг Чорнобильської АЕС, встановлений над четвертим енергоблоком.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації виконавчого апарату районної ради