Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Холодний Яр, як символ свободи і незалежності

Холодний Яр, як символ свободи і незалежності Холодний Яр, як символ свободи і незалежності

Усенародне віче пам’яті борців за волю України відбувалося 25 квітня цього року на Чигиринщині. Сюди звідусіль з’їхалися тисячі людей. Нинішні холодноярські вшанування вже двадцять перші за ліком.

Відкрив пам’ятний мітинг у селі Мельники курсант Одеської морської академії Олександр Красюк. Це він із товаришами два роки тому співали гімн України на плацу академії в Севастополі, лишившись вірними Батьківщині. Юнак родом із Черкащини.

Зі слів голови обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка «визвольна боротьба саме в Холодному Яру стала взірцем для патріотів багатьох поколінь. Нині на захист волі України стали новітні холодноярівці. У добровольчому батальйоні «Айдар» постав штурмовий загін «Холодний Яр». «Холодним Яром» зветься бронетанковий батальйон у складі полку «Азов». А чорні холодноярські знамена майорять поруч із державними та полковими стягами по всій лінії фронту. Ушановуючи сьогодні полеглих під чорними прапорами Холодного Яру, перед їхньою пам’яттю ми спільно присягнули зробити все можливе, щоб Україна зберегла незалежність. Незалежність, здобуту ціною крові наших прадідів».

Очільник області вручив почесні відзнаки «Холодний Яр» воїнам АТО. Посмертно нею нагородили загиблого бійця, колишнього депутата облради Анатолія Чупилку. Батькову відзнаку отримав син.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка також взяла участь у заходах відмітила: – Добре, що в нас є ця історична пам’ять і що на Черкащині її справді бережуть. Я часто буваю в зоні АТО, сьогодні бачу тут багато знайомих облич. Воїни з Черкащини особливі, в них міцний стрижень і дух. Вони – одні з найкращих, бо мають історичний код вільної черкаської землі.

Холодний Яр, як символ свободи і незалежності

Вшанувальні заходи на Чигиринщині тривали увесь день. Почали їх тут символічно – з відкриття пам’ятника борцям за волю України на алеї Слави.

В заходах взяла участь також делегація Черкаського району на чолі з головою районної ради Олексієм Собком, головою райдержадміністрації Костянтином Омаргалієвим. До заходів долучилися представники громад Геронимівської та Дубіївської сільських рад. За активну громадську позицію та небайдужість до історичних цінностей наших нащадків керівництво району висловлює слова вдячності сільським головам Василю Харченку та Олександру Кривошеї.

Відділ інформаційної забезпечення та взаємодії з ЗМІ