Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Рости нових героїв, Холодний Яре!»

«Рости нових героїв, Холодний Яре!»

Холодний Яр - це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом - можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

На жаль, по цей бік межі мало хто знає, що після того, як московська червона орда захопила Україну, над Дніпром існувала своєрідна «республіка», яка під українським національним прапором провадила запеклу збройну боротьбу аж до 1922 року. То були села в околицях Холодного Яру на Чигиринщині.

Саме цим подіям був присвячений квартирник «Рости нових героїв, Холодний Яре!», який пройшов 15 квітня у Хацьківській сільській бібліотеці.

На заході звучали вірші Тараса Шевченка у виконанні Романа Сліпокоєнка та Тетяни Козакевич. Власні твори, присвячені тим історичним подіям, читали учениця п'ятого класу Ірина Морозенко та громадський діяч Роман Сліпокоєнко, Анастасія Демиденко прочитала вірш Ліни Костенко «Між іншим».

Також у виконанні ансамблю «Калина» пролунала пісня «Ой, у лузі червона калина», що стала неписаним символом Холодноярської республіки, та пісня у виконанні ансамблю «Оберіг» - «Ой, розвивайся та сухий дубе».

Пісню Павла Мрежука «Я України син» у власному виконанні подарував присутнім директор Будинку культури Микола Мирошніченко.

Ще на квартирник була запрошена завідувач Хутірської сільської бібліотеки Марія Шевченко, яка є молодою дослідницею феномену Холодноярської республіки, отож учасникам заходу було дуже цікаво послухати її виступ та дізнатися нові факти про події в Холодному Яру.

І наостанок до слова був запрошений сільський голова – Чекаленко Ігор Миколайович, який подякував присутнім за прекрасно проведений захід.

 

За матеріалами відділу культури і туризму райдержадміністрації