Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олег Гриценко: Адміністративна реформа – незворотна

Олег Гриценко: Адміністративна реформа – незворотна Олег Гриценко: Адміністративна реформа – незворотна

Вже більше тижня мешканці села Руська Поляна обговорюють надіслану пропозицію селам Геронимівки та Дубіївки щодо об’єднання в одну територіальну громаду.

Коментуючи ситуацію сільський голова Руської Поляни Олег Гриценко зазначив:

– Я, насамперед, подумав про людей, які живуть поруч із нами. Адміністративна реформа незворотна – всі це розуміють, проте через свою гординю зробити перший крок не наважуються. Може, й повторюся, жителі Руської Поляни, Геронимівки та Дубіївки вже поєднані родинними зв’язками. Батьки, приміром, живуть тут, а донька вийшла заміж у Дубіївку, чи зять прийшов із Геронимівки. Руськополянці працюють у протитуберкульозному диспансері, що в Геронимівці, а дубіївчани – в руськополянському дитячому санаторії. Наші лікарі обслуговують жителів Геронимівки. Тут уже давно всі об’єднані. Інша справа, коли це офіційно зареєстрована громада. Тут усі гроші залишаються на місцях. А це 5 % акцизного податку, 60 % податку на доходи фізичних осіб, 100 % на прибуток підприємств комунальної форми власності, 25 % екологічного податку, 100 % єдиного податку та інші.  

Маючи такі ресурси, ми одразу відремонтуємо нашу славнозвісну дорогу, що поєднує всі три села. Зараз ми намагаємося кожен зробити там свій шматок, але залишаються «нічийні» ділянки, на яких ми ж і губимо колеса від автомобілів. Руськополянців і геронимівчан об’єднує «поле чудес» – територія новобудов. Маючи кошти, ми можемо тут розвивати соціальну сферу, приміром, збудувати дитячий садок, встановити спортивні та дитячі майданчики.  

Тепер щодо адміністративного центру. В ньому мають бути школа, лікарня, державні установи, поліція та пожежна. Наше село географічно в центрі цих трьох населених пунктів, тут уже діє автобусне сполучення з Геронимівкою та Дубіївкою, а коли об’єднаємося, ще й перевізника собі визначатимемо самі, маємо сучасний будинок культури, приміщення під пожежне депо і т. д. Ну і відповідно, пропорційно до населення, Руська Поляна має бути центром об’єднаної громади. Наголошую, тільки адміністративним центром громади, а не «всесвіту», як, може, комусь здається. 

У виконавчому комітеті такої громади буде представництво депутатів пропорційно до кількості населення. За попередніми підрахунками, від Руської Поляни – 13, Дубіївки – 6, а Геронимівки – 7 осіб. Так кількість депутатів від цих двох сіл урівноважить більшість від Руської Поляни. 

Відділ інформаційної забезпечення та взаємодії з ЗМІ