Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко: Економічна стабільність району, наповнення бюджетів усіх рівнів неможливе без стабільного розвитку промислових підприємств

Олексій Собко: Економічна стабільність району, наповнення  бюджетів усіх рівнів неможливе без стабільного розвитку промислових підприємств Олексій Собко: Економічна стабільність району, наповнення  бюджетів усіх рівнів неможливе без стабільного розвитку промислових підприємств

Вчора, 5 квітня відбулась колегія Черкаської районної державної адміністрації в якій взяв участь голова районної ради Олексій Собко. Одним із головних питань внесених на розгляд колегії питання: про підсумки економічного і соціального розвитку району за 2015 рік.

Як зазначив у своїй доповіді начальник управління економіки Володимир Гуня, до складу промислових підприємств основного кола району, в 2015 році входили такі найбільші підприємства району: ПАТ «Русько-Полянський меблевий комбінат», ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Імпрес», «Арка Плюс», ТОВ «БМБ», ТОВ «Маргарин»та ін.

За 2015 рік обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 1 млрд 662 млн 669 тис. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 21848,5 грн.  

Особливо керівники району акцентували увагу на інвестиційні проекти які потрібні для розвитку району. Окремо начальник управління зупинився на обсягах прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за 2015 рік, що становлять 198 млн. 906 дол. США, що на 33,9 % менше обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці, вибуття капіталу.  

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2645 дол. США.  

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі 2015 року становило 64 млн. 635,8тис. дол. США. У загальному обсязі експорту області частка району склала 16,5 %, в обсязі імпорту 3,1 %.  

За 2015 рік підприємствами району освоєно 208,8 млн. грн. капітальних інвестицій.  

На кожного мешканця району припало 2 тис. 765,9 грн. капітальних інвестицій. 

Також приділено особливу увагу надходженням до бюджету. Так, впродовж 2015 року до Зведеного бюджету України забезпечено надходження в сумі 1 мдрд 791,8 млн. грн., що на 192,8 млн. грн. або 12 %. більше минулорічних надходжень.  

До загального фонду державного бюджету мобілізовано 1 млрд. 637,3 млн. грн., у т.ч. акцизного податку з товарів, вироблених на митній території України – 1 млрд 340,2 млн.грн., податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів – 265 млн.грн., податку на прибуток підприємств – 34,2 млн. гривень.  

В свою чергу голова районної ради Олексій Собко привернув увагу присутніх сільських голів, що хотілося б від вас отримати інформацію щодо тіньового бізнесу який ведеться в районі, для мобілізації надходжень у бюджет району. 

За результатами розгляду питання соціально-економічного розвитку, начальнику управління економіки дані відповідні доручення. 

Також обговорено питання: про підготовку та проведення весняно-польових робіт у 2016 році; про виконання вимог Закону України «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», децентралізації, об’єднання територіальних громад. 

Відділ інформаційної діяльності та взаємодії з ЗМІ