Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Черкащина – серед найкращих в Україні за охопленням громадян соціальними послугами

Черкащина – серед найкращих в Україні за охопленням громадян соціальними послугами

Саме так оцінює роботу регіону Міністерство соціальної політики України. Це було відзначено на колегії Міністерства про підсумки роботи минулого року, що відбулась у Києві. Перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль каже, що значних результатів вдалося досягти, завдяки злагодженій роботі влади: «У результаті, нам вдалось якомога ширше охопити соціальною підтримкою різні верстви населення, покращити якість соціальних послуг, раціонально використовуючи при цьому бюджетні кошти».

Відтак Черкащина – друга за рівнем охоплення громадян Програмою житлових субсидій. Торік ними скористались майже 230 тисяч сімей на загальну суму понад 1 млрд грн. Звичайно все це стало можливим, завдячуючи широкій інформаційній компанії, спрощенню та удосконаленню механізму їх призначення, надання матеріально-технічної допомоги та наполегливій роботі соціальних фахівців, відповідальних за це. Ми і серед найкращих – треті – за показниками охоплення дітей оздоровчими послугами. Протягом минулого літа в області оздоровили 68% дітей в 20-ти відповідних закладах. Окрім цього, за кошти обласного бюджету, а це майже півмільйона гривень, було організовано оздоровлення у заміських таборах для понад 100 дітей соціальних категорій з Луганської та Донецької областей. Також ми – 4-ті за показником влаштування дітей у сімейні форми виховання – 94,1 %.

– Між тим, Черкащина прийняла понад 16,5 тис. внутрішньо переміщених осіб, – наголосив Віталій Коваль. – Обласний контактний центр якісно надає необхідні послуги внутрішньо переміщеним особам, тож переселенці, які проживають на території Черкащини, повністю забезпечені тимчасовим житлом, мають необхідні соціальні виплати.

Віталій Володимирович поінформував також про роботу створеного в жовтні минулого року Центру допомоги АТОвцям, зокрема й відділу Центру при обласному контактному центрі, а також про дію обласних програм з підтримки АТОвців. 

Принагідно перший заступник звернувся до Міністра соціальної політики Павла Розенка з пропозицією делегувати повноваження закупівлі послуг із санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації для учасників АТО регіональним підрозділам управління соціального захисту населення. 

– У минулому році пільгою на санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію скористався 231 учасник АТО, – зазначив Віталій Володимирович. – Це путівки, які надходили з Мінсоцполітики, придбані за кошти обласного, місцевих бюджетів та спонсорські кошти. Водночас, у зв’язку із відмовами за різних причин учасників АТО, областю повернуто як невикористані 24 санаторно-курортні путівки до Мінсоцполітики. 

Довідково: 

Торік, не зважаючи на складну ситуацію в державі, Міністерством соціальної політики забезпечено своєчасну та в повному обсязі пенсію, скасовано спеціальні пенсії міністрам, народним депутатам і вже з червня 2015 запроваджено призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону. Також посилено адресність надання соцпослуг, скасовано пільги для високопосадовців. Створено єдиний Фонд соціального страхування. На понад 13 % підвищено прожитковий мінімум, відповідно до якого збільшені розміри державних соціальних гарантій. А ще важливо – спрощено процедуру надання статусу учасника бойових дій, яких уже нараховується по Україні більше 190 тисяч. Впроваджено ряд важливих Законів: «Про соціальні послуги», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про зовнішню трудову міграцію», розпочато реформу трудового законодавства.  


За матеріалами сайту ОДА