Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Уряд затвердив порядок надання послуг фахівцями соціальної роботи

Уряд затвердив порядок надання послуг фахівцями соціальної роботи

Кабінет Міністрів затвердив Загальне положення про центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Уряду 1 серпня 2013 року. Нове положення замінить чинне, яке було затверджено ще в 2004 році, та сприятиме підвищенню якості надання соціальних послуг населенню.

За словами заступника директора департаменту сім’ї та дітей Світлани Ільчук, затвердження нового положення буде сприяти підвищенню якості соціальних послуг та ефективності діючої системи захисту населення від соціальних ризиків.

«На засіданні колегії Мінсоцполітики 18 липня цього року була презентована нова модель діяльності центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Вона спрямована на раннє виявлення та попередження сімейного неблагополуччя, поєднання соціальних виплат і соціальних послуг для підвищення ефективності соціальної роботи та активне залучення місцевих громад до вирішення проблем громадян», - сказала вона.

За словами фахівця, наявність у структурі центрів соціальних служб 12 тисяч фахівців із соціальної роботи, на яких покладено завдання щодо виявлення вразливих категорій населення, забезпечення отримання адресної допомоги та соціальних послуг та інших державних соціальних гарантій, викликало необхідність чітко розмежувати повноваження центрів: як регіонального, так і районних та міських.

«Повноваження центрів, що визначаються чинним Положенням, не повною мірою забезпечують виконання завдань, які поставив перед соціальними службами Президент та Уряд України. У новому Положенні за районними та міськими центрами закріплена відповідальність за якісну роботу з сім’єю у кожній окремо взятій територіальній громад», – сказала Світлана Ільчук.

Нагадаємо, Міністр соціальної політики України Наталія Королевська неодноразово наголошувала на тому, що нова модель роботи фахівців соціальної сфери передбачає перехід від «кімнатних посадовців» до спеціалістів, які повинні працювати безпосередньо в громадах. «Фахівці соціальної роботи повинні щільно і постійно працювати з громадянами задля виявлення людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Не людина має йти по допомогу, а фахівець до людей», - сказала вона.