Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сагунівському музею – 40

Сагунівському музею – 40

11 березня відсвяткував своє 40-річчя народний музей історії села Сагунівка, який має найбільшу кількість експонатів серед музейних закладів району – 3450.

За час свого існування музей став центром історії села, привабливим місцем для учнів та гостей. Його відвідали туристи більш як із 50 країн світу – це посланці Куби, Польщі, Англії, Франції, Німеччини та багатьох інших країн. В музеї щорічно проводяться заходи до Дня партизанської слави, Дня Перемоги, Дня відзначення голодоморів та політичних репресій, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ін. При музеї функціонує картинна галерея художників-любителів Черкаської області, зали музею є базою для вивчення старовинних обрядів і звичаїв. Щорічно, вже багато років поспіль, в День визволення села – 14 грудня в музеї проводиться акція «Подаруй батькові рушник».

Тому і не дивно, що на славний ювілей зібралися односельчани, ветерани, вчителі, учнівська молодь, щоб теплими словами згадати ініціатора створення музею – учителя історії Царенка В.С. та його однодумців – Пугач П.П., Пугача Д.П., Гаркушу І.Г., Завіновського І.Х. Своїми спогадами поділилися голова музейної ради Козачинський Д.А, колишній завідувач сільської бібліотеки А.Я.Селезень, колишній головний інженер М.І.Компанієць, колишній сільський голова, а нині учитель історії В.А.Шевченко та завідувач музею І.П.Жученко. 

Цього дня сільську громаду зі славним ювілеєм привітали голова районної ветеранської організації Л.М.Косенко, директор районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи В.М.Канюка, завідувач відділу краєзнавчої роботи методичного центру Л.В.Воскобійник та працівники районного організаційно-методичного центру народної творчості М.П.Юр’єва та І.Д.Пронькіна-Шраменко. На відзначення вагомого внеску у розвиток музейної справи району та багаторічну сумлінну працю завідувачу музею І.П.Жученку було вручено Подяку від начальника відділу культури і туризму О.В.Бардінової та ексклюзивний подарунок – збірочку власних творів Івана Панасовича Жученка, випуск якої зініціювала голова районної ветеранської організації Л.М.Косенко, а втілили задум в життя працівники районного методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи. Тираж цих книжечок – 100 примірників.

Музичний настрій присутнім дарував ансамбль «Ветеран», що діє при Сагунівському будинку культури. 

Захід пройшов у теплій, домашній атмосфері. І ні в кого не виникло сумнівів, що 40 років – це зовсім юний вік для музею, що це лише гарний початок його насиченого і славного життя.

 

За матеріалами відділу культури і туризму РДА