Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

Продовжуються звіти комунальних закладів районної ради. Так, 11 березня заслухано звіти фінансово-господарської діяльності Територіального центру соціального обслуговування Черкаського району, редакції газети «Сільські обрії», редакції радіомовлення Черкаського району.

Як зазначив голова районної ради Олексій Собко, проводячи звіти комунальних закладів більш детальніше вникаєш у їхню діяльність та починаєш розуміти можливі шляхи покращення їхньої роботи та спільно з членами комісії стараємося налаштовувати їх на конструктів. Звісно у кожного із них є свої плюси і мінуси, але в цілому робота проводиться та має відповідні результати.

На початку роботи свій звіт представив директор Територіального центру соціального обслуговування Черкаського району Валерій Вишиваний, який поінформував присутніх про його діяльність.

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

За 2015 рік Терцентром виявлено 5111 громадян похилого віку, інвалідів та інших, які потребують соціального обслуговування, з яких – 4725 осіб обслужено, що становить 92,4 відсотка, до виявлених, в т.ч.:

- ветеранів війни та членів сімей загиблих - 803 особи; 

- дітей війни – 2178 осіб;  

- ветеранів праці – 592 особи; 

- інші - 1152 осіб.  

В зв’язку з утворенням і ефективним функціонуванням протягом 2015 року відділення соціально-побутової адаптації, ним було обслужено 1970 осіб, або на 1898 осіб більше проти відповідного періоду 2014 року. Відділенням соцдопомоги вдома збільшено чисельність обслужених громадян на 1579 осіб проти відповідного періоду 2014 року. 

Соціальним обслуговуванням було охоплено території 39 населених пунктів 23 сільських, селищної рад району.  

Також директор Терцентру доповів про проблемні питання та плани на 2016 рік, які потрібно вирішувати. 

Головний редактор газети «Сільські обрії» Наталія Усенко поінформувала членів комісії, що основними функціями редакції газети є реалізація державної інформаційної політики, спрямованої на утвердження свободи слова, створення сприятливих умов для розвитку і поліпшення інформаційної інфраструктури у Черкаському районі. У 2015 році редакція газети «Сільські обрії» стала переможцем в конкурсі редакцій друкованих, електронних ЗМІ та журналістів у номінації «Черкащина інкогніто».  

Відповідно до Статуту Редакції газети, періодичність виходу у звітному періоді – 1 раз на тиждень. За рік вийшло в друк 52 тиража газети в кількості 140124 номери (середній тираж за 2015 рік склав 2700). 

Про фінансово-господарську діяльність редакції радіомовлення Черкаського району доповіла керівник Алла Мельник.  

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

В свойому звіті керівник редакції радіомовлення зупинилася на основних завданнях Редакції, окремо приділила увагу на висвітленню подій, пов’язаних із АТО, адміністративно-територіальною реформою. Особливо популярністю серед радіослухачів незмінно користуються рубрики «Соціальний захист населення», «Видатні земляки», «таланти рідного краю».  

Зауважень з боку членів комісії до доповідачів не було. 

12 березня комісія продовжила заслуховування звітів та заслухала керівників наступних підприємств: комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «Архбюро», спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс», комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району, господарське управління експлуатації приміщень Черкаської районної ради. 

На початку голова районної ради нагадав присутнім, що по завершенню звітів буде підготовлено протокол наших засідань з пропозиціями та рекомендаціями по кожному із підприємств. 

Про роботу комунального проектно-виробничого архітектурно-планувального підприємства «Архбюро» доповіла директор Любовь Матвєєва, яка зазначила що дохід за 2015 рік склав 191,0 тис.грн., що на 50,0 тис.грн. менше від запланованого.  

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

Заплановані витратні показники по заробітній платі і сплаті податків з неї відповідно також менші, так як на пряму залежать від доходу. Витрати по банківським послугам, орендній платі, телефонному зв’язку, інтернету та іншим майже співпадають із отриманими фактичними за звітний період.

Прибуток за 2015 рік склав 1,1 тис. грн.., що на 8,2 тис. грн.. менше від планового.  

Для збільшення прибутку працівниками підприємства проведені такі заходи, а саме:  

- у редакції газети «Сільські обрії» та газету рекламних об’яв «От и до» розміщені рекламні оголошення;  

- сільським радам Черкаського району надані інформаційні листівки, щодо послуг підприємства; 

- розроблено інформаційний стенд. 

Після завершення доповіді до Любов Іванівни, члени комісії задали ряд запитань, а саме: чи вивчали ви ринок надання послуг, які послуги зараз надаються вами безкоштовно, чи є в області аналогічні підприємства та інші. 

Також члени комісії заслухали звіти спеціалізованого комунального підприємства «Райліс», комунального підприємства теплових мереж Черкаського району, господарського управління експлуатації приміщень Черкаської районної ради. 

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

Олексій Собко: Районна рада вивчає шляхи покращення діяльності комунальних закладів району

Керівники цих підприємств доповіли про свою діяльність у 2015 році, зупинилися на проблемних питаннях, які ними здійснюється дії для покращення фінансового стану та основні завдання які стоять перед ними у поточному році.  

На завершення заслуховувань голова районної ради Олексій Собко подякував членам комісії, депутатам за їхню активну позицію, за конструктив та подальше продовження співпраці задля процвітання нашого району. 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації