Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Урядом презентовано Програму формування опорних шкіл в Україні

Урядом презентовано Програму формування опорних шкіл в Україні

На засіданні Уряду 2 березня Арсеній Яценюк наголосив: «Наше програмне завдання на 2016 рік – це якість середньої освіти. Тому що середня освіта є базою – для майбутнього країни, для нових якісних фахівців і для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, аби далі проводити реформи, через десятиліття в тому числі».

Для досягнення цієї мети, як відзначив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, Кабінет Міністрів уже подав до Парламенту «Закон про освіту», а МОН готує до презентації концепцію нової загальноосвітньої середньої школи.

Представляючи членам Кабінету Міністрів України Програму формування опорних шкіл в Україні, Павло Хобзей підкреслив, що основна мета створення опорних шкіл – якісна освіта, забезпечення доступу до якісної освіти і питання ефективності використання фінансових ресурсів.

При цьому, за даними Міністерства освіти і науки, на сьогодні в Україні налічується 613 шкіл І-ІІ ступеня, в яких навчається менше 25 учнів, і зрозуміло, що про якість навчання та ефективне використання коштів говорити важко. Тому учні 5-9 класів мають перейти навчатися в опорні школи. Але для цього необхідно організувати підвіз учнів та вчителів до шкіл. 

Цьогоріч з державного бюджету виділено 600 млн. грн. на придбання шкільних автобусів; частину коштів має бути передано з місцевих бюджетів. Під час засідання Уряду Арсеній Яценюк наголосив, що проведе розмову з керівниками областей, щоб вони терміново оголошували тендери на закупівлю тисячі автобусів для шкіл у цьому році.

При цьому початкові школи, за словами Павла Хобзея, навіть, якщо вони є малокомплектними, залишаться. «Початкова школа є наближеною до місця проживання», - сказав він, зауваживши, що законом про освіту передбачені альтернативні школи: як сімейні школи, школи одного вчителя, «де будуть ефективно використовуватися кошти і будемо працювати на те, щоб була краща якість». 

Заступник Міністра повідомив, що минулого року Уряд виділив 200 млн. грн. субвенції на області для проведення конкурсу на кращий проект опорної школи (хаб-школи). Серед умов створення опорної школи – наявність не менше 3-х філій, близько 360 учнів, продовження праці найкращих вчителів.

Конкурси на кращий проект проводитимуть області, а місцеві органи влади, територіальні громади самі визначатимуть, яка школа має стати в майбутньою опорною. До складу комісії мають бути включені, крім представників обласних департаментів освіти, представники МОНу, Офісу реформ, громадськості та відповідної обласної ради. 

Павло Хобзей наголосив, що матеріально-технічна база опорних шкіл, підвезення учнів та вчителів забезпечуватимуться не лише за кошти бюджету. За його словами, є домовленість з USАІD, яке готове вибрати в кожній області по одній пілотній школі і зробити її зразковою, «щоб батьки бачили, що освіту потрібно здобувати якісну». Крім того, на сьогодні ведуться переговори з німецьким урядом, щоб закупити цифрове обладнання для кабінетів фізики. Також, як відзначив заступник Міністра, важливим є залучення інвестицій в матеріально-технічне забезпечення, у розвиток вчителів. «Без зміни підходів, ідей ми не зробимо реформу», - зауважив він.

 


За матеріалами сайту Урядового порталу