Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Розенко: Справжні переселенці не втратять ні копійки зі своїх соцвиплат

Розенко: Справжні переселенці не втратять ні копійки зі своїх соцвиплат

На темі оформлення допомоги переселенцям збудовані величезні злочинні схеми, де крутяться багатомільярдні суми. Робота, яку сьогодні проводить Мінсоцполітики з СБУ, спрямована на ліквідацію цих схем, за рахунок яких кошти українського бюджету, призначені для соціального захисту переселенців, осідають в кишенях чиновників чи терористів. Про це в інтерв’ю журналістам заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

„Не секрет, що на цьому „ринку” працюють організовані злочинні угруповання. Їм є що втрачати. Тому і галас такий. Нас це не зупинить, ми прикриємо незаконний бізнес, побудований на горі людей, – сказав він. – Ми і надалі будемо ламати і корупційні схеми чиновників, які масово штампували довідки, і фіктивні реєстрації. Результатом спільної роботи з СБУ повинні стати не тільки припинення незаконних потоків, а, в тому числі, кримінальні справи на чиновників, які залучені в ці схеми. Очевидно, що без них ніхто бізнес на переселенцях побудувати не зміг би. На сьогоднішній день вже є близько 30 кримінальних справ та два вироки суду у таких справах”.

Павло Розенко повідомив, що, за оцінками СБУ, 30-40% “переселенців” отримує гроші на українській території, а насправді проживає в так званих „ЛНР-ДНР”. ”Щотижня СБУ затримує кур’єрів з купою карток і грошей, які перевозять на непідконтрольну територію. З початку року правоохоронці вилучили готівки в різній валюті на загальну суму близько 35 млн грн. Очевидно, що частина грошей, як мінімум, прямо була б сплачена бойовикам як плата за в’їзд-виїзд. А, може, це взагалі зарплата для бойовиків була? Я не хочу, щоб гроші українського бюджету йшли на фінансування терористичних організацій „ДНР” і „ЛНР”. Ценеприпустимо”, – наголосив він.

Міністр нагадав, що згідно із законом допомогу для вимушених переселенців можуть отримувати тільки вимушені переселенці, тобто ті, хто виїхав на територію, контрольовану українською владою, і хто зареєстрований у відповідному порядку. „Подобається це комусь чи ні, але ми повинні і будемо жорстко дотримуватися цих правил”, – зауважив він.  

Водночас Розенко підкреслив, що чесним, порядним людям, реальним переселенцям боятися абсолютно нічого. „Якщо станеться помилка, виплату відразу відновлять з моменту її призупинення. Справжні переселенці не втратять ні копійки зі своїхсоцвиплат. Але ми повинні знати, що кошти, які виділяє держава на соціальні виплати вимушеним переселенцям, потрапляють саме їм, а не на територію, підконтрольну бойовикам”, – зауважив Міністр.

„Наше завдання поламати схеми, коли приносять мішок карток, заяв або липових довідок. Коли знімають кошти і невідомо куди їх везуть. Коли гроші переселенців осідають в кишенях корумпованих чиновників”, – підкреслив Павло Розенко. 


За інформацією Міністерства соціальної політики України