Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Спільними зусиллями виявляємо обдаровану молодь

Спільними зусиллями виявляємо обдаровану молодь

Обдаровані діти – золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету у світі. У Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року зазначено, що основне завдання навчальних закладів – це розвиток та підтримка обдарованої молоді, тобто розвиток нової генерації – дітей інформаційної епохи, здатних мислити і діяти системно.

Для виявлення обдарованої молоді, надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації та постійного духовного самовдосконалення у районі затверджено відповідну програму на чотири роки. Нею також передбачені стипендії талановитим дітям.

Щорічно учнівська молодь загальноосвітніх шкіл району бере активну участь в олімпіадах, конкурсах, турнірах, фестивалях тощо. Районний методичний кабінет відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації здійснює науково-методичну, організаційну та координаційну роботу з обдарованими дітьми. Досягнуті результати стали можливими завдяки розробленій у районі системі пошуку, розвитку і підтримки обдарованої молоді.

Сформовано районний банк даних обдарованих дітей «Обдарованість», який налічує у 2015-2016 навчальному році 541 школяр. Ведеться моніторинг досягнень школярів у розрізі кожного навчального закладу. Для цього свої зусилля об’єднали фахівці районного методичного кабінету відділу освіти, адміністрацій шкіл, учителі, керівники гуртків.  

- Обдарованим дітям району протягом останніх чотирьох років виплатили 288220 грн районних стипендій та 129200 грн. одноразової грошової винагороди за їх підготовку отримали педагогічні працівники, - розповідає начальник відділу освіти Людмила Григорчук. – До речі, великим стимулом у досягненні більших результатів стали стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України, обласні, стипендії органів місцевого самоврядування у Білозірї та Червоній Слободі, у Руській Поляні талановиті діти отримують стипендії від директора СТОВ «Зоря» івана Дарієнка, одноразову винагороду обдарованим дітям в Хацьках виплачує керівник СПП "Хацьки-Агро" Марутян Вруйр Цолакович.

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ