Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ НА ТЕМУ: «Виконання у регіонах завдань Президента України щодо розвитку будівельної галузі»

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ 
НА ТЕМУ:
«Виконання у регіонах завдань Президента України щодо розвитку будівельної галузі»

Про актуальність розвитку будівельної галузі, на виконання завдань Президента України В.Ф. Януковича, наголошується у Постанові Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2013 року № 187 «Про затвердження Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки».

Активізація будівельної галузі має сприяти підвищенню попиту на продукцію суміжних галузей і частковій переорієнтації експортної продукції, на яку знижується попит на зовнішньому ринку, на внутрішній ринок.

Протягом 2010-2012 років Урядом вжито системних заходів до відновлення темпів розвитку будівельної галузі. Зокрема, прийнято Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності”, яким значно спрощено дозвільні процедури у будівельній сфері. Так, суттєво скорочено перелік документів, що подаються суб’єктами господарювання для отримання дозволів на виконання будівельних робіт, значна кількість будівельних робіт розпочинається за декларативним принципом.

Удосконалення містобудівної дозвільної системи у 2012 році сприяло збільшенню кількості об’єктів будівництва майже в 2,5 рази (понад 112 тис. об’єктів).

У 2012 році в експлуатацію введено 10,7 млн. кв. метрів загальної площі житла, що на 14,2 відсотка більше, ніж у 2011 році.

Проте існуючі темпи житлового будівництва недостатні для розв’язання проблеми забезпечення населення житлом насамперед громадян, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства. Середня забезпеченість житлом населення України у 2011 році становила 23,5 кв. метра загальної площі на одну особу.

На кінець 2011 року в Україні на квартирному обліку перебувало 1 млн. 84 тис. сімей та одиноких громадян. Отримали житло протягом 2011 року понад 7 тис. сімей та одиноких громадян, або 0,7 відсотка тих, що перебувають на обліку.

За всіма програмами державної підтримки у 2013 році планується забезпечити житлом близько 5 тисяч сімей. Про це заявив на колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Протягом січня-квітня 2013 року підприємствами області виконано будівельних робіт на 143,9 млн. грн., що у порівнянних цінах на 3,3 % менше проти січня-квітня 2012 року.

За січень-березень 2013 року в області прийнято в експлуатацію 11,8 тис. м2 загальної площі житла, що на 38,1 % менше, ніж за відповідний період попереднього року. Із загального обсягу 1,1 тис. м2 або 9,6 % прийнято в експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їхніх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Переважну частку житла (94,6 %) прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках, 4,7 % – у гуртожитках та 0,7 % – у будинках із двома й більше квартирами.

У м. Черкаси, м. Умань та Черкаському районі прийнято в експлуатацію 52,1 % від загального обсягу житла.

Для подальшого розвитку галузі та виконання покладених на неї завдань необхідно збільшувати видатки на капітальне будівництво за рахунок бюджетів всіх рівнів, оскільки недостатнє виділення коштів з державного та місцевих бюджетів спричиняє виникнення великої кількості перехідних об’єктів та довгобудів.