Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

26 липня 2013 року в м. Київ, за участю Президента України Віктора Януковича, відбулись заходи з нагоди відзначення 1025-ої річниці хрещення Київської Русі

26 липня 2013 року в м. Київ, за участю Президента України Віктора Януковича, відбулись заходи з нагоди відзначення 1025-ої річниці хрещення Київської Русі

26 липня 2013 року в м. Київ, за участю Президента України Віктора Януковича, відбулись заходи з нагоди відзначення 1025-ої річниці хрещення Київської Русі. Глава держави відкрив виставку «Велике і Величне» у Національному культурно-мистецькому та музейному центрі «Мистецький Арсенал» та взяв участь в урочистостях, що проходили в Національному палаці мистецтв «Україна». До святкових заходів долучилася й делегація Черкащини, в складі якої взяв участь заступник голови Черкаської районної ради Володимир Орел.

«Прийняття християнства мало вирішальне історичне та цивілізаційне значення для розвитку культури та державності України, стало тим фундаментом, на якому сформувались наші духовні цінності», – сказав Президент під час церемонії відкриття виставки «Велике і Величне».

Віктор Янукович зазначив, що виставка є прекрасною нагодою побачити визначальний вплив християнства на розвиток українського мистецтва. «Це наше культурне надбання, наша національна гордість», – підкреслив Президент.

Вітаючи українців з 1025-річчям хрещення Київської Русі на Урочистій академії в Національному палаці мистецтв «Україна», Глава держави зауважив:

– Прийняття християнства як державної релігії було доленосним історичним актом, який вивів Київську Русь на новий цивілізаційний рівень, визначив її місце у колі християнських держав, дав могутній поштовх для розвитку нової якості та змісту культури, політичних і громадських інститутів.

Віктор Янукович також наголосив, що «за короткий час Київська Русь стала справжнім центром православного християнства. Ця місія продовжується і нині». Тож сьогодні церква і держава в Україні мають більш активно виступати партнерами у справі соціального служіння: «Закликаю усі органи влади, представників бізнесу разом з духовенством активніше допомагати обездоленим і нужденним. Слід посилити увагу до підтримки інституту сім’ї, виховання молоді, опікою охопити сиріт, людей у місцях позбавлення волі. Усім разом дбати про розквіт суспільства, соціальної справедливості і милосердя», – сказав Президент.

Також Глава держави акцентував увагу на наступному:

– Ми повинні бути свідомі того, що є спадкоємцями видатної традиції, яку започаткував один із європейських цивілізаційних форпостів – Київська Русь. Вона продемонструвала усьому тогочасному світові високі зразки духовності, правового мислення, самоорганізації громад і державної політики.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради