Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

Через постійну мінливу температуру на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покрив, що особливо небезпечний для людей, зокрема, рибалок і дітей. Тож в управлінні ДСНС України в Черкаській області пропонують декілька простих та дієвих правил, які допоможуть зберегти здоров’я чи навіть врятувати життя під час перебування на льоду.

Перш ніж ступити на кригу дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см, влаштувати ковзанку з умови товщини криги не менше ніж 10-12 см. Масова переправа пішки допустима при товщині льоду мінімум 15 см, а масове катання – 25 см, для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см.

Крім того, виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди по слідах чи стежках. Якщо на лід виходите першим, необхідно розглянути чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела.

Прихильникам зимової риболовлі варто робити лунки на безпечній відстані одне від одного. Не варто виходити на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете. В управлінні нагадують, що до та під час відпочинку на льоду категорично забороняється вживати алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини. 

Виходячи на лід слід особливо обережно спускатися з берега, тому що крига може не щільно з’єднуватися із сушею. Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду. При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. 

Слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3 см; 

Якщо ви провалилися в холодну воду то не варто панікувати, розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину, спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись з води перекотіться і відповзайте у той бік звідки прийшли, адже там міцність льоду вже відома. 

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при перебуванні на льоду. 

За матеріалами сайту ОДА