Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проведено нараду Асоціації сільських голів району

Проведено нараду Асоціації сільських голів району Проведено нараду Асоціації сільських голів району

Сьогодні під головуванням голови Асоціації сільських голів Черкаського району Володимира Міцука проведено нараду із сільськими головами, на якій обговорювалися питання подальшого формування спроможних громад, яке відбувається шляхом об’єднання територіальних громад. В засіданні наради взяв участь голова районної ради Олексій Собко.

Як зазначив в своїй промові Володимир Павлович, в Україні розпочалася довгоочікувана реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад.

Щоб допомогти органам місцевого самоврядування об’єднаних громад ефективно організувати свою роботу Асоціація міст України розробила Практичний посібник – серію модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів. Безпосередньо голова Асоціації акцентував увагу на третій модуль «Організація роботи виконавчих органів місцевого самоврядування. Примірні положення структурних підрозділів.», який включає примірні положення основних відділів та управлінь сільської, селищної міської ради, проекти рішень сільської, селищної, міської ради про затвердження структури виконавчих органів, пропонований розподіл обов’язків між головою ради та його заступниками, розроблені фахівцями Асоціації міст України на основі запитів Офісів реформ та органів місцевого самоврядування.

Рішення про конкретний перелік структурних підрозділів, штатну чисельність органів місцевого самоврядування, прийматиметься конкретною сільською, селищною, міською радою виходячи з головного принципу – наявність фінансових ресурсів в місцевому бюджеті на утримання відповідного штату. І вже потім враховуватиметься пріоритетність того чи іншого напрямку що впливатиме на рішення: чи це буде управління, відділ чи відповідальний спеціаліст.

Також Володимир Павлович розповів про можливу участь у Міжнародних грантах, які надають право залучати відповідні кошти на розвиток територіальної громади та їхню безпосередню участь у них.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації