Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Як утеплити багатоповерхівку? Підтримка держави та досвід ОСББ

Як утеплити багатоповерхівку? Підтримка держави та досвід ОСББ

Державна програма, за якою ОСББ та ЖБК можуть отримати відшкодування від 40% суми кредиту на енергоефективні матеріали та обладнання, стає все популярнішою. Сьогодні 160 ОСББ взяли "теплі" кредити та впровадили енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

"Такі "теплі" проекти реалізуються в кожному регіоні країни. ОСББ обирають різні напрямки - це теплоізоляція горищ, фасадів, заміна вікон у місцях загального користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів, модернізація систем освітлення. Проте, найефективніший захід - це комплексна термомодернізація будинку", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що найбільший кредит на суму майже 2 млн. грн. на проведення комплексної термомодернізації багатоповерхівки оформило Луцьке ОСББ "Явір 2011".

Ще один успішний приклад участі у державній програмі – отримання ЖБК "45" у Тернопільській області "теплого" кредиту на суму майже 400 тисяч грн., за яким державою компенсовано 155 тисяч грн. Схожі проекти успішно реалізовані в Сумській та Рівненській областях.

За оцінками експертів, першим та необхідним заходом для ОСББ є встановлення індивідуального теплового пункту, термін окупності якого складає 1-2 опалювальні сезони. Так, ОСББ "Барви", що у Волинській області, скористалося державною підтримкою та встановило ІТП і прилади обліку у будинку. З майже 260 тисяч грн. кредиту 104 тисячі грн. повернула держава.  

Два ОСББ у Сумській та Полтавській області придбали прилади обліку у кредит. Суми таких кредитів складають до 27 тисяч грн.

"Серед ОСББ особливим попитом користуються кредити на заміну вікон з енергозберігаючим склом, які також є енергоефективним заходом. Цікаво, що кредити беруть як на 10 тисяч грн., так і на 250 тисяч грн. Термін виплати позики також різний – від 3 до 10 років. Але в будь-якому разі позичальники отримують відшкодування від 40% суми кредиту відповідно до програми", - зауважив Голова відомства. 

"Такі приклади реалізації енергоефективних проектів та попит на "теплі" кредити – свідчення дієвості запропонованого Урядом механізму державної підтримки", - підсумував С. Савчук та додав, що лише за останній місяць учасниками державної програми стали 58 ОСББ. 

Довідково 

Презентація "Заходи з енергоефективності, впроваджені ОСББ/ЖБК в рамках державної програми підтримки" 

З переліком енергоефективного обладнання/матеріалів, на придбання якого здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна ознайомитися за посиланням: ТУТ 

 

За матеріалами ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ