Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Центр допомоги АТОвцям створили на Черкащині

Центр допомоги АТОвцям створили на Черкащині

Обласні владці з волонтерами згуртовуються задля демобілізованих бійців. На Черкащині створили Центр допомоги учасникам АТО. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на брифінгу. Подібні центри діятимуть по всій країні, згідно з указом Президента Петра Порошенка.

Натепер на Черкащині вже 2657 демобілізованих бійців. Ще понад 300 тут очікують невдовзі. І про кожного з них, каже очільник області, треба подбати.  

– Звісно, що вся ця робота нова, – зауважує Юрій Ткаченко. – Тому ми шукаємо нові підходи для вирішення проблем, які виникають. Я часто буваю в районах і обов’язково спілкуюся там із АТОвцями. Приміром, на Монастирищині вони поскаржилися мені на проблеми з оформленням землі. А от на Городищині в одному із сіл АТОвці взагалі не знають про свої пільги. На жаль, не завжди місцеві чиновники гідно поводяться при роботі з демобілізованими. Тому ми й створюємо новий центр, аби об’єднати зусилля органів влади, громадських організацій і силових структур для ефективного вирішення проблем учасників АТО. Вважаю, що на початку треба створити їхній реєстр. Ми повинні дійти до кожного демобілізованого та знати, чим він живе і які проблеми має.  

Новий центр очолив волонтер – керівник ГО «Волонтер Черкащини» Микола Добровольський. Так вирішили на зборах. Разом із ним працюватимуть координатори ще з низки організацій – «Центру допомоги армії», «Нашого батальйону», «Самооборони Майдану» тощо.

– Ми станемо місточком між владою та бійцями, – пояснює Микола Добровольський. – На Сході ситуацію зараз стабілізовано. І в нас виникли інші проблеми. Маємо зробити все, щоб удома АТОвці не мали розчарування. Коли їх змушують збирати тисячу довідок, коли котрийсь чиновник не розуміє, що пережили на Сході наші військові. Створення Центру допомоги учасникам АТО не означає закриття інших волонтерських організацій. Однак для системної роботи потрібен головний – хто скоординує роботу не лише між центрами волонтерів, а й із державними органами. 

Такі центри створюватимуть і в кожному районі. До роботи залучатимуть АТОвців. Вони, мовляв, якнайкраще один одного розуміють. 

 


За інформацією сайту ОДА