Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

На Черкащині працюють 27 територіальних виборчих комісій

На Черкащині працюють 27 територіальних виборчих комісій

Область готується до місцевих виборів 25 жовтня. На сьогодні утворені та працюють 27 територіальних виборчих комісій: обласна, 20 районних та 6 міських. Вони забезпечені приміщеннями, здійснюється їх телефонізація та підключення до інтернету. На вибори депутатів до обласної ради утворено 84 округи, до районних рад – від 28 до 50. Про це повідомив під час селекторної наради в облдержадміністрації заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль.

За його словами, на території області утворено 1103 виборчі дільниці, а до списків внесено понад 1 мільйон 34 тисячі виборців.

– У цілому виборча кампанія проходить в межах календарного плану ЦВК, – сказав Віталій Володимирович та, звернувшись до керівників районів і міст, наголосив, що за матеріально-технічне забезпечення виборчого процесу відповідає кожен із міських голів та очільників районів. 

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник повідомив, що на Черкащині в трьох об’єднаних територіальних громадах (Єрківська селищна, Мокрокалигірська сільська, Білозірська сільська) будуть проведені перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних голів. 

– 7-8 вересня комісії провели перше засідання та склали присягу, – зазначив Сергій Леонідович. – Після отримання комісіями статусу юридичної особи їм передаватимуться матеріально-технічні засоби.

Два дні тому зазначені територіальні виборчі комісії повинні були сформувати склад відповідних міських, районних у містах сільських, селищних виборчих комісій. Напередодні виникла проблема формування цих комісій через відсутність необхідної кількості подань політичних партій до складу відповідних комісій. Тож керівник Департаменту звернувся до міських голів і голів РДА з проханням відповідально поставитися до питання вчасного формування дільничних комісій в районах. Віталій Коваль, у свою чергу, закликав звернути увагу й на кількісний та якісний склад територіальних комісій: «Щоб не доводилось, приміром, в останню мить шукати необхідного працівника, а потім терміново змінювати на іншого», – підкреслив Віталій Володимирович, а також нагадав, що внесення кандидатур до комісій може здійснюватись головою територіальної виборчої комісії, яка їх утворює. 

Між іншим, з метою координації роботи органів та підрозділів внутрішніх справ області під час підготовки та проведення чергових виборів розгорнуто діяльність оперативного штабу в цілодобовому режимі. А за належні умови з підготовки та проведення виборів відповідальним є заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас. 

Начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців ОДА Любов Трояк розповіла, що з 9 по 11 вересня до Черкащини вперше за останні 7 років приїздили представники ЦВК з метою перевірки відділу адміністрування та відділів держреєстру виборців Городищенської, Золотоніської, Канівської, Кам’янської, Смілянської райдержадміністрацій – щодо готовності до проведення виборів та дотримання ними комплексної системи захисту інформації. За словами Любові Трояк, суттєвих зауважень від перевіряючих не було. 

Принагідно вона звернулась до голів РДА та міських голів, аби вони взяли під контроль питання забезпечення охорони й транспорту під час передачі іменних запрошень та списків виборців, попередні з яких передаватимуться 10-11 жовтня. 

Також Любов Трояк звертається до виборців з проханням за місцем реєстрації перевірити свої персональні дані. За її словами, це можна зробити й, зайшовши на сайт ЦВК, де створений «особистий кабінет виборця». 

 

 


За матеріалами сайту обласної державної адміністрації