Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» реалізовуватимуть на Черкащині

Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» реалізовуватимуть на Черкащині Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» реалізовуватимуть на Черкащині

Підтримка систем протидії ВІЛ-інфекції в Україні, посилення ролі держави в цьому напрямку та оптимізація ВІЛ-послуг. Ці та низка завдань упродовж п’яти років реалізовуватиме проект «Реформа ВІЛ послуг у дії». Він фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID й виконується компанією Deloitte. Керівники проекту відвідали Черкаси й провели зустрічі з керівництвом обласного центру СНІДу, Департаменту охорони здоров’я, обласної державної адміністрації.

Зустріч провели за круглим столом у прес-центрі Черкаської ОДА. Учасники зазначили, що вона на часі, адже наприкінці серпня на сесії обласної ради ухвалили обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.

– Особливість її в тому, що вона розроблена за участі громадських організацій, які мають значний досвід у питаннях поширення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, – зауважив заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Оскільки після 2016 року Глобальний Фонд зменшуватиме фінансову підтримку на реалізацію програм боротьби зі СНІДом, перехід на державне фінансування є важливим на регіональному рівні. У цьому питанні Проект співпрацюватиме з місцевими органами влади, аби забезпечити виділення коштів на програми з протидії ВІЛ та надання послуг населенню з найвищим ризиком ураження. Черкащина – серед пілотних областей, де вже налагоджений такий діалог.

– В області є важливий плюс – прогрес і велике бажання просувати реформи в галузі ВІЛ-послуг, тому ми вважаємо наша робота може бути ефективною саме в Черкаській області, – зауважила директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг в дії» Ната Аваліані. – Ми заручилися підтримкою обласної адміністрації й знаємо про активну співпрацю з громадськими організаціями. 

Вона зазначила, що неофіційну співпрацю з черкаськими фахівцями розпочали ще на етапі створення обласної програми протидії ВІЛ-інфекції.

– Головне для всіх нас – забезпечення сталості послуг після того, як програма Глобального Фонду завершиться в Україні, – додала експерт. 

Проект компанії Deloitte розрахований на 5 років. Вже більше року він реалізується в інших областях.

– У проекті є три ключові компоненти – політика, кадри, фінанси, – розповів один з керівників проекту Олексій Єрьоменко. – Політика, яка сприяє посиленню ролі держави, розвиток національного потенціалу для формування стійкої відповіді. Фінанси – оптимізація ресурсів, їх дослідження та облік, розроблення фінансового механізму для заходів у сфері ВІЛ. Кадри – посилення кадрового потенціалу в системи охорони здоров’я. 

Після зустрічі, гостей запросили до обласного центру СНІДу, де обговорили подальшу співпрацю.

 


За матеріалом сайту облдержадміністрації