Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї на чотири роки

Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї на чотири роки

Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України. За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, програму підготовлено на виконання Національного плану дій.

Необхідність розроблення такої програми обумовлена низкою проблем, які існують в українських сім’ях. Зокрема, це високий рівень розлучень, велика кількість звернень щодо насильства у сім'ях, велика кількість неповних сімей та низький рівень народжуваності.

«Протягом останніх років кількість розлучень становила понад 60% від зареєстрованих шлюбів. Попри підвищення рівня народжуваності протягом 2006-2012 років Україна відноситься до групи країн з низьким рівнем народжуваності, який складає 1,29 дитини на одну жінку дітородного віку (Росія – 1,54; Білорусія – 1,44; Франція – 2,08)», – зазначила Наталія Королевська.

Міністр наголосила, для того щоб вирішувати ці проблеми, держава має діяти за кількома напрямками. «По-перше, це матеріальна підтримка сімей. Для цього в бюджеті 2013 року передбачено 40 млрд. грн. Також це – попередження сімейного неблагополуччя та посилення відповідальності батьків за виховання дітей, для чого створений інститут 12 тисяч соціальних фахівців. І, звичайно, проведення інформаційних та роз’яснювальних заходів для підвищення престижу сім’ї», – сказала вона.

– Другий напрямок, – зауважила міністр, – це реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя. З цією метою підліткам і молодим сім’ям надаватимуть комплексні знання про те, що таке сім’я, на яких засадах вона повинна створюватися, про особливості взаємовідносин у сім’ї. І третій напрямок – заходи щодо недопущення насильства у сім’ї, для чого будуть впроваджуватися корекційні програми для роботи з кривдниками та агресорами. 

Програмою передбачено, що цими заходами насамперед будуть охоплені молоді люди груп ризику – випускники інтернатних закладів, які потребують адаптації до самостійного життя, молоді люди, які перебувають у конфлікті із законом, залежні від наркотиків та алкоголю тощо.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради