Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Уряд схвалив законопроект про повторні вибори до Верховної Ради у семи одномандатних округах

Уряд схвалив законопроект про повторні вибори до Верховної Ради у семи одномандатних округах

Уряд розробив нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради України у одномандатних округах, в яких на попередніх виборах було неможливо встановити результати. Відповідний законопроект «Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 13 травня 2013 року. Це буде закон одноразової дії, оскільки склалась унікальна за роки незалежності ситуація, коли в кількох округах виявилось неможливим встановити результати волевиявлення громадян.

Проектом Закону пропонується встановити, що проведення повторних виборів народних депутатів України у цих одномандатних виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) та 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) Закону України «Про вибори народних депутатів України». Рішення про проведення приймає Центральна виборча комісія.

Таким чином Уряд врахував зауваження, висловлені у остаточному звіті Місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ за виборами, що відбулися 28 жовтня 2012 р., зокрема, щодо створення законодавчихпідстав для проведення повторних виборів народних депутатів України у 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах.

Проект закону було розроблено у зв’язку з прийняттям ЦВК постанови від 5 листопада 2012 року № 1931 «Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223». А також у зв‘язку з визнанням 8 лютого 2013 року Вищим адміністративнимсудом України неможливим достовірно встановити підсумки голосування та результати виборівнародних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 11 та 71.

Таким чином, після ухвалення законопроекту Верховною Радою буде створено законодавчі підстави для проведення повторних виборів народних депутатів України у 11, 71, 94,132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради