Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Арсеній Яценюк: На енергетичну модернізацію оселі отримують кредити від держави біля 7000 родин щомісяця

Арсеній Яценюк: На енергетичну модернізацію оселі отримують кредити від держави біля 7000 родин щомісяця

В Україні необхідно провести енергетичну модернізацію. Уряд компенсує громадянам частину коштів на заміну котлів та утеплення осель. Про це Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав у «10 хвилинах» у неділю, 16 серпня.

«Час опалювати атмосферу пішов у минуле. Зараз нам необхідно зробити конкретні і дієві кроки для того, щоб якомога менше використовувати газу, електричної енергії і інших видів пального», - наголосив Глава Уряду.

Система опалення в Україні побудована ще в радянські часи, це ж стосується і будинків. «Це старі пострадянські проекти. І для того, щоб ми споживали менше газу і менше енергії, в першу чергу необхідно провести енергетичну модернізацію», - зазначив Прем’єр. Для цього насамперед треба поміняти котли. «Котли, які багато споживають газу, котли, які погано обігрівають оселю, і котли, завдяки яким рахунки приходять дуже великі за обсяг спожитого природного газу», - підкреслив Арсеній Яценюк. 

Уряд прийняв декілька рішень з цього приводу. «Перше рішення – це те, що якщо ви хочете поміняти котел в своєму будинку, ви можете прийти до державного банку Ощадбанку або до Укргазбанку, отримати кредит, і держава компенсує вам 20 % від вартості такого котла. Одразу», - повідомив Прем’єр-міністр.

Також українці зможуть отримати компенсацію від держави на утеплення будинку у розмірі 30 %. «Ви отримали кредит – держава вам одразу компенсувала 30 % на те, щоб поміняти вікна, на те, щоб зробити вашу оселю теплішою. І відповідно ви будете менше використовувати енергії і менше платити по рахунку за житлово-комунальні послуги», - зазначив Арсеній Яценюк.

За словами Прем’єра, однією з найбільших проблем наразі є багатоквартирні будинки.Для них Уряд запропонував ще один варіант кредиту.  

«Ви збираєте всіх мешканців вашого багатоквартирного будинку, створюєте ОСББ – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Приймаєте рішення щодо утеплення всього будинку. Йдете до Ощадного банку чи до Укргазбанку, і держава компенсує вам 40 %», - повідомив Арсеній Яценюк.

Більш того, якщо рішення замінити котел чи утеплити власний будинок або квартиру приймуть особи, яким призначені субсидії, вони отримують компенсацію 70 %. «Тобто, та людина, якій призначена субсидія, може звернутися до Ощадбанку чи до Укргазбанку і отримати 70 % компенсації від держави на придбання чи то котла, чи матеріалів для утеплення власної квартири чи будинку», - пояснив Глава Уряду.

Щодо процентних ставок на кредити в українських банках, Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд пішов на співпрацю з органами місцевого самоврядування: «Вже 5 областей і 12 міст, наприклад, Львів, підписали програми і відшкодовують процентну ставку для тих громадян, які пішли до банку, отримали компенсацію від держави на придбання котла чи на модернізацію свого житла, і додатково отримують з місцевих бюджетів компенсацію і відшкодування по процентних ставках на кредити, які отримані виключно на енергомодернізацію». 

Глава Уряду нагадав, що будь-яка реальна реформа чи реальні зміни доволі скептично сприймаються на першому етапі. Так було і з програмою по кредитах на енергоефективність. «Ми починали з того, що протягом місяця максимум видавали 100-140 кредитів. Зараз ця цифра дійшла до 7 тисяч кредитів кожного місяця, і вона постійно зростає», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ