Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

У районі триває обговорення перспективного плану об’єднання громад

У районі триває обговорення перспективного плану об’єднання громад У районі триває обговорення перспективного плану об’єднання громад

10 червня 2015 року голова районної ради Анатолій Яріш взяв участь у зустрічі з обговорення перспективного плану об’єднання громад Черкаського району.

В роботі зустрічі взяли участь голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, голова районної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, міський голова м. Черкас Сергій Одарич, секретар міської ради Олександр Радуцький, заступник голови обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських голів Олена Ковальська, керівник «Офісу реформ» у Черкаській області Наталія Дашковська, представниками структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати різних рівнів, сільські, селищний голови, члени робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад у Черкаському районі.

Як, поінформував у своїй доповіді перший заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Сергій Степанюк - проект перспективного плану передбачає утворення п’яти територіальних громад: Білозірської, Леськівської, Червонослобідської, Руськополянської та Мошнівської. Його сформовано робочою групою з питань сприяння добровільному об’єднанню громад району на основі пропозицій сільських, селищного голів та неодноразового обговорення як із очільниками територіальних громад, так і відповідною обласною робочою групою та експертами офісу реформ. Також, Сергій Олексійович зазначив, що намагалися максимально врахувати спроможність громад, але це не кінцевий формат.  

Про переваги об’єднання розповіла заступник голови обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських голів Олена Ковальська, яка є сільським головою Балаклеї Смілянського району.

– Сьогодні ми виграємо з того, що нам кажуть: «думайте і вирішуйте, як об’єднуватися», а не спускають з гори рішення, – зазначає вона. Перш за все потрібно розбудовувати інфраструктуру сіл. Наша громада вже брала участь у багатьох державних та закордонних проектах, тому виступила ініціатором об’єднання з Костянтинівською та Малостаросільською громадами.  

Міський голова Сергій Одарич, вбачає об’єднання міста з двома селами Черкаського району з Геронимівкою та Хуторами. На початковому етапі більш вигідно буде селам, чим місту, бо туди спрямують кошти з бюджету розвитку міста. Однак, пропозицію мера не підтримали сільські голови. 

В свою чергу сільський голова Білозір’я Володимир Міцук зазначив, що ми готові об’єднатися з тими сусідами, які виявлять бажання. Відбулося кілька позачергових сесій та нарад для вирішення цих питань. Ми усвідомлюємо відповідальність, яку беремо на себе, виступаючи ініціаторами об’єднання.  

Сільський голова Червоної Слободи Микола Котко розповів, що вони самодостатні, що мають кошти на рахунку, але ними не можуть розпоряджатися, бо так виписано чинне законодавство. Він не проти об’єднання, але з відповідними повноваженнями. 

Підводячи підсумки зустрічі голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко зазначив, що для мене важливо, що сьогодні відбувся діалог, а не категоричне заперечення процесу реформ. Насправді ж треба зрозуміти, що зараз усе в руках громад. І сама реформа не передбачає ліквідацію населених пунктів. Але найголовніше – після об’єднання громади отримають нові повноваження та фінансовий ресурс, аби самим вирішувати, на що його витрачати.  

 


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із ЗМІ