Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В ефірі ОДТРК «Рось» обговорили подальшу долю адмінреформи на Черкащині

В ефірі ОДТРК «Рось» обговорили подальшу долю адмінреформи на Черкащині

Чому сесія обласної ради не підтримала перспективний план об’єднання територіальних громад, і що очікує на сільські громади в майбутньому – про це йшлося в ток-шоу «Країна, яка нам потрібна» на телеканалі «Рось». У дебатах взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник, керівник Офісу реформ Наталія Даньковська, депутати обласної ради Сергій Осадчий та Анатолій Бондаренко, заступник голови асоціації сільських голів Черкаської області Олена Ковальська, сільські голови.

Присутні депутати облради дорікали керівництву області на поспішність у роботі, отже, на їх думку, не було серйозних обрахунків об’єднання та виявлення всіх негативних проявів нового територіального устрою.

На це Юрій Сас відповів, що певною мірою таке мало місце через брак часу.

– Ми потрапили в серйозний цейтнот, – сказав він, – бо методика об’єднання була затверджена Мінрегіонбудом 8 квітня, а доведена до області для виконання – 26-27 квітня. Щоб вийти на укладення моделей громад і перспективних планів у районах, ми мали менше тижня робочих днів.  

За цей неймовірно короткий термін треба було провести обговорення у громадах, врахувати пропозиції й вийти на сесію з готовим перспективним планом.

Такі вимоги поставив Уряд, а завдання державного службовця – чітко виконувати директиви центральної влади, якої, до речі, народ України дав кредит довіри на Майдані. 

На сесії до нас дослухалися, і вже вчора представники влади зустрічалися з сільськими головами, намічаються поїздки в райони, – зауважила заступник голови асоціації сільських голів Черкаської області Олена Ковальська. – Не можна сказати, що сільські голови проти реформи, але вона має йти за погодженням із місцевою територіальною громадою. До 26 червня ми добре попрацюємо, виступимо зі своїми пропозиціями, а потім громади добровільно об’єднаються: хто зараз, хто подивиться – і згодом теж об’єднається. Бо нам всім треба виживати. 

Утім, Юрій Сас зауважив, що наразі йдеться лише про план, своєрідну дорожню карту, а не про вже об’єднані де-юре громади. 

Депутат Сергій Осадчий погодився, що перспективний план на сесії треба було схвалити. 

– Альтернативи реформі немає, на сесії ми мали прийняти єдине рішення, призначити відповідальних за спілкування у громадах, зокрема і з депутатів обласної ради, і їхати працювати в райони, – наголосив він. 

Ще можна встигнути вчасно подати схвалений документ у вищій орган. Для цього Сергій Пасічник закликав громади надсилати свої пропозиції до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації і в робочі групи в районах. Директор департаменту також запросив усіх зацікавлених осіб прийти 15 червня на засідання розширеної робочої групи ОДА, яке відбудеться у Великій сесійній залі облради о 10.00, аби долучитися до створення перспективного плану об’єднання територіальних громад області.