Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Звернення голови районної ради до Дня пам'яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

Звернення голови районної ради до Дня пам'яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

Шановна громадо Черкаського району!

Сімдесят років тому в Європі закінчилася Друга cвітова війна – найстрашніша і найжорстокіша в людській історії. В ці дні ми вклоняємося пам’яті десятків мільйонів загиблих і відзначаємо Перемогу, яку здобули народи антигітлерівської коаліції.

Час віддаляє від нас вікопомний Травень 1945 року. Та велич подвигу народу в роки тієї війни, мужність і незламність дідів-прадідів в боротьбі з безжальним ворогом не меркнуть із часом.

«Українці боролися у арміях Союзників на фронтах від Тунісу до Волги, на Атлантичному і Тихому океанах. Українець Олексій Берест керував встановленням радянського прапора Перемоги над Рейхстагом, а Майкл Стренк був одним із 6 морських піхотинців, що підняли прапор США над Іводзимою. Під синьо-жовтим стягом у Другій світовій воювала тільки Українська повстанська армія, але свою перемогу визвольний рух здобув не в 1945-му, а лише в 1991-му році». 

Перемога у Другій світовій війні стала можливою завдяки колосальному напруженню сил народів, їх високому героїзму і нечуваним жертвам. 

Значення і ціна Великої Перемоги по-особливому усвідомлюються нині, коли великі і малі війни в різних куточках світу несуть страждання і смерть мільйонам людей. 

Мирного неба тобі, Україно! Щастя і благополуччя – дорогі мої земляки!

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Голова ради                                                                                      Анатолій Яріш