Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулась 50 сесія Черкаської районної ради

Відбулась 50 сесія Черкаської районної ради Відбулась 50 сесія Черкаської районної ради

29 квітня 2015 року відбулося пленарне засідання сесії районної ради, яку відкрив і вів її голова Анатолій Яріш. У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Василь Крот, заступник прокурора Черкаського району, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники установ та підприємств району, очільники сільських, селищної громад, представники засобів масової інформації, депутати Софіївської, Сагунівської, Будищенської сільських рад.

Відбулась 50 сесія Черкаської районної ради Відбулась 50 сесія Черкаської районної ради

На початку сесії голова районної ради вручив почесні грамоти Черкаської районної ради та Черкаської районної державної адміністрації окремим учасникам бойових дій на Сході країни.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, у відведений час окремі депутати оголосили свої заяви. Також голова районної ради озвучив звернення Черкаської міської ради до депутатів районної ради з проханням виділити земельні ділянки учасникам АТО на території Черкаського району та повідомив, що на відміну від міської ради районна рада не має таких повноважень. Після ряду виступів депутатів було затверджено порядок денний, за яким і розпочали працювати депутати.

Першим питанням Анатолій Яріш прозвітував про проведену роботу за період з березня 2014 року по березень 2015 року, де зупинився на головних його аспектах. Окремо голова ради проаналізував роботу комунальних підприємств району, відмітив, що вдалося зробити, що вже зроблено та про проблеми із постійною заборгованістю, окреслив шляхи щодо покращення їхньої роботи. На завершення звіту Анатолій Яріш подякував депутатському корпусу, сільським, селищному головам, керівникам підприємств, установ району, громаді району за співпрацю. Звіт був опублікований на сайті районної ради та у спецвипуску газети «Сільські обрії», а також розісланий територіальним громадам району.

Депутати заслухали начальника відділу транспорту, житлово-комунального господарства та енергозбереження управління економіки районної державної адміністрації Володимира Гуню, який доповів щодо виконання «Програми економічного та соціального розвитку Черкаського району на 2014 рік» та про внесення змін до «Програми про заходи з надання послуг по транспортуванню тіл померлих з місць виявлення на території Черкаського району на 2015-2016 роки».

Найбільш дискусійним на сесії виявилося питання оптимізації мережі навчальних закладів комунальної форми власності, про яке доповіла т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Людмила Григорчук. Вона коротко охарактеризувала стан галузі освіти, навівши цифри та відповідні розрахунки коштів на 1 учня з порівняльним аналізом проведеної роботи щодо шляхів оптимізації, ретельно вивчалися можливі ризики пов’язані із вивільненням освітянських працівників і т.п. А також наголосила, що недофінансування галузі освіти складає близько 5 - 6 млн. грн.

Законом України від 28.12.2014 №76 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» знято мораторій на закриття закладів освіти та охорони здоров’я. Більше того, в рамках децентралізації влади, незважаючи на те, що заклади освіти та охорони здоров’я знаходяться в районній комунальній власності, рішення про реорганізацію та ліквідацію знаходяться у компетенції сільських, селищних, міських рад (зміни внесені до статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Після довготривалого обговорення прийнято рішення, яким рекомендувалось Софіївській, Сагунівській, Будищенській сільським радам на чергових сесіях вирішити питання щодо подальшого функціонування навчальних закладів, депутатами не прийнято.

Окремо т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації зупинилася на питаннях щодо внесення змін до Статутів закладів освіти комунальної власності Черкаської районної ради Черкаського району, в зв’язку з приведенням їх у відповідність до чинного законодавства.

Потім депутати заслухали хід виконання ряду програм: розвитку позашкільної освіти в Черкаському районі на 2011-2014 роки; правової освіти населення Черкаського району на 2011-2015 роки; налагодження співробітництва Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області з населенням, залучення громадян до профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю на 2011-2015 роки; імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2011 – 2015 роки.

Також депутатами районної ради були підтримані зміни до деяких районних програм, а саме: до районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки; до районної Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013-2016 роки; до районної цільової програми забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду на 2011-2015 роки.

Про внесення змін до рішення районної ради від 23.01.2015 № 48-6/VІ «Про районний бюджет на 2015 рік» (із змінами) доповів начальник фінансового управління райдержадміністрації, депутат районної ради Сергій Степанюк.

Під час сесії було розглянуто питання управління майном районної комунальної власності.

З усіх питань порядку денного чергового пленарного засідання депутати схвалили відповідні рішення.

 

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради