Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Анатолій Яріш: Напрацювавши власну місію і стратегію розвитку, кожна школа району відійде від застарілих управлінських методів

Анатолій Яріш: Напрацювавши  власну місію і стратегію розвитку, кожна школа району відійде від застарілих управлінських методів Анатолій Яріш: Напрацювавши  власну місію і стратегію розвитку, кожна школа району відійде від застарілих управлінських методів

З такою ідеєю голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш днями ініціював проведення тренінгу для освітянської галузі району, яка на його думку завжди була на високому рівні, але її потенціал повністю не розкритий. Напрацювавши власну місію і стратегію розвитку, кожна школа району відійде від застарілих управлінських методів і зробить величезний крок уперед. Це прогрес. Мені б хотілося, щоб кожен випускник пишався своїм навчальним закладом. Лише тоді ми наблизимося до ідилії: щаслива дитина ― щаслива родина ― успішна країна.

У Черкаси на стратегічну сесію для вчителів та директорів районних навчальних закладів відомого лектора із Києва запросив голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш. Захід відбувся за сприяння ГО «Агенції регіональної підтримки підприємництва та інвестицій».

У такому форматі освітяни району зібралися вперше. Досвідом у сфері систем стратегічного планування з присутніми представниками відділу освіти Черкаської райдержадміністрації, директорами та завучами шкіл району, головами батьківських комітетів поділився кандидат економічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віталій Нечипоренко. За останнє десятиліття він провів понад 360 семінарів, практикумів і стратегічних сесій у одинадцяти країнах світу. З-під його пера вийшло близько п’яти десятків наукових робіт.

У рамках семінару понад півсотні освітян, розбившись на групи, вчилися робити факторний аналіз, організаційне формування діяльності спільноти, визначати пріоритети на рівні школи, району. А головне ― кожен сам собі відповів на запитання «Чи можна творити великі справи у кризу?». Учасники тренінгу на прикладах напрацьовували місії освітніх закладів, вибудовували стратегію та шляхи її реалізації, що в результаті виведуть до школи майбутнього. Лектор дав домашнє завдання своїм учням-директорам шкіл: до кінця нинішнього навчального року розробити стратегію у очолюваних ними навчальних закладах та виписати шляхи її реалізації. При чому, до творчого процесу мають долучитися не лише педагогічні колективи, а й учні та їхні батьки. Власну місію шукати їм доведеться, виходячи зі потужності та специфіки школи.

Такий прогресивний крок дозволить відділу освіти вибудувати стратегію розвитку галузі, як мінімум на три роки. До речі, переймати досвід ні в кого, адже започаткований у Черкаському районі проект на теренах України реалізують вперше. 

Як упораються очільники шкіл із поставленим завданням, контролюватиме особисто голова районної ради та керівництво відділу освіти. 

― Ми, освітяни, приємно здивовані глибиною знань Віталія Нечипоренко та багато чого в нього навчилися. Він, наче, торкнувся глибини моєї душі, ― поділилася враженнями заступник начальника відділу освіти Черкаської райдержадміністрації Людмила Григорчук. Під час заходу вона зробила приємні подарунки лектору та Агенції. 

― Сподіваюся, що рівень освіти в районах буде хоча б трохи кращим, якщо директори та вчителі шкіл візьмуть на озброєння авторську інформацію, яку надав їм вже відомий в Черкасах пан Нечипоренко. Хочу подякувати Анатолію Ярішу за те, що вперше в Черкасах було проведено семінар - практикум такого високого рівня для держслужбовців. Тільки разом і тільки заради добробуту людей, - зазначив директор Агенції Євгеній Глєбов. 

За інформацією відділу інформаційного
забезпечення та взаємодіє з ЗМІ