Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Aнатолій Яріш: Зроблені перші кроки реалізації реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади

Aнатолій Яріш: Зроблені перші кроки реалізації реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади

3 квітня 2015 року голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш взяв участь в нараді-семінарі Української асоціації районних та обласних рад. Семінар у Мінрегіоні провів президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. На ньому розглядалися питання реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. У цій нараді взяв участь Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

"Рівно рік тому Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і вже зроблені перші кроки до її реалізації" - наголосив у своїй промові, відкриваючи семінар Сергій Чернов.

«Ми пройшли перший етап формування основи для реформи. Прийняті дуже важливі законопроекти. Отже, ми виходимо на новий, важкий та енергійний етап реалізації реформи, щоб до місцевих виборів в жовтні 2015 року зробити все намічене з децентралізації влади, підсилення регіональної політики, реформи місцевого самоврядування. Щоб виборці розуміли, під які повноваження вони обирають місцеву владу, а кандидати, що братимуть участь в цих виборах, усвідомлювали, яку відповідальність вони на себе беруть», – зазначив Сергій Чернов.

Під час семінару обговорювались питання застосування стратегічного планування регіонального розвитку та умови участі органів місцевого самоврядування у відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, реалізації проектів співробітництва територіальних громад.  

Також керівники органів місцевого самоврядування розглянули основні положення Методики формування спроможних територіальних громад в процесі розроблення перспективних планів та про порядок проведення добровільного об’єднання територіальних громад. Перспективний план схвалюється обласною радою за поданням облдержадміністрації, а потім затверджується Кабінетом Міністрів. 

 

За інформацією відділу інформаційного
забезпечення та взаємодії із ЗМІ