Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Україні стартував Європейський тиждень місцевої демократії

В Україні стартував Європейський тиждень місцевої демократії

15-21 жовтня 2012 року відповідно до Указу Президента України від 27 вересня 2007 року № 922/2007 "Про Європейський тиждень місцевої демократії" в області проводяться заходи з відзначення Європейського тижня місцевої демократії.

Відповідно до зазначеного Указу Європейський тиждень місцевої демократії проводиться в Україні щорічно в тиждень, який включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

Головною метою Тижня є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Довідково: У 2007 році Європейський тиждень місцевої демократії (ЄТМД) офіційно стартував 15 жовтня під час проведення 15-ої сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія), а вже у 2008 роціЄТМД проводився в 47 країнах-членах Ради Європи. Відтоді він став щорічною загальноєвропейською акцією.

Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз'яснювальних кампаній стосовно: принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян; європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку; ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

Темою Європейського тижня місцевої демократії у 2012 році визначено «Дотримання прав людини для забезпечення більшої активності громад». У рамках цьогорічних заходів європейським муніципалітетам пропонується розробити на основі провідної теми поточного року цільові програми і заходи, відповідно до їх власних пріоритетів. Зокрема, заплановано проведення різноманітних заходів: дні відкритих дверей у місцевих органах влади, відкриті засідання рад, прийоми громадян представниками органів місцевого самоврядування та керівництвом місцевих органів виконавчої влади, а також конференції, семінари, наради, круглі столи, прес-клуби, лекції тощо.

З детальною інформацією щодо проведення Європейського тижня місцевої демократії можна ознайомитись на сайті Ради Європи за адресою: http://www.coe.int/t/congress/demoweek/default_en.asp (англійською) та за адресою http://www.municipal.gov.ua/articles/show/menu/74 на сайті Державного фонду в розділі «Міжнародне співробітництво»/«Європейський тиждень місцевої демократії» (українською).

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації виконавчого апарату районної ради