Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

У Каневі вшанували пам’ять Великого Кобзаря

У Каневі вшанували пам’ять Великого Кобзаря

10 березня 2015 року на Чернечій горі у Каневі було вшановано 154-у річницю з дня смерті Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

Поклали квіти до могили Пророка української нації та вшанували пам’ять про нього перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, голова обласної ради Валентина Коваленко, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, представники місцевої влади, канівчани та гості міста з різних куточків області.  

Розпочались заходи з поминальної літургії, що пройшла у козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці (Тарасовій церкві), після чого присутні піднялись на Чернечу гору та поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку. Тут же місцеві священики прочитали спільну молитву. 

За словами першого заступника міністра культури України Ігоря Ліхового, Шевченка учора і сьогодні поминають скрізь у світі, де є українці. Незважаючи на те, що Шевченко міг здобути значних кар’єрних висот, «він, перш за все, любив Україну, і саме такий заповіт і залишив нам – любити Україну. Він повстав проти імперії, і вона йому цього не могла пробачити».