Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Верховна Рада ухвалила внесені Урядом зміни до пенсійного законодавства

Верховна Рада ухвалила внесені Урядом зміни до пенсійного законодавства

У понеділок, 2 березня, Парламент України ухвалив внесений Урядом України проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (№2212).

Під час розгляду законопроекту у Верховній Раді Арсеній Яценюк підкреслив, що цей законодавчий акт «непростий», адже передбачає суттєві зміни щодо пенсійного забезпечення.

Він нагадав, що однією з ключових вимог іноземних кредиторів було підвищення пенсійного віку з 60 до 65 років. Проте завдяки спільний позиції членів Уряду та народних депутатів, зокрема Радикальної партії, «Самопомочі» й «Батьківщини», вдалося зняти цю вимогу: «Підняття пенсійного віку з 60 до 65 років не відбувається».

Уряд спільно з Парламентом, за словами Прем’єр-міністра, також домігся, аби не оподатковувалися, зокрема, пенсії українських військовослужбовців, а пенсії нижчі за 1500 гривень взагалі не підпадають під оподаткування.

Окрім того, не піднімається трудовий стаж для працівників шкідливих виробництв. 

Арсеній Яценюк також наголосив, що прийнято рішення про застосування цього закону лише протягом 2015 року.

Глава Уряду підкреслив, що пов’язує небажання певних парламентарів голосувати за даний законопроект із тим, що закон «відбирає можливість у прокурорів і суддів і отримувати одночасно і зарплату, і пенсію».

«Це момент істини. Ті, хто в коаліції, повинні розділити відповідальність за долю країни», - наголосив Арсеній Яценюк. 

Глава Уряду звернувся до народних депутатів проголосувати за цей законопроект: «Нам треба зробити все для того, щоб стабілізувати ситуацію в економіці». 

Верховна Рада ухвалила законопроект №2212 із урахуванням висновків профільного комітету та озвучених пропозицій Прем’єр-міністра України та Міністра соціальної політики України. За проголосували 238 парламентарів. 

 

 За інформацією Департаменту інформацій та комунікацій
з громадськістю секретаріату КМУ