Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Черкасах презентували «Агенцію регіональної підтримки підприємництва та інвестицій».

В Черкасах презентували «Агенцію регіональної підтримки підприємництва та інвестицій».

Днями голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш взяв участь у презентації «Агенції регіональної підтримки підприємництва та інвестицій» за участі народних депутатів, представників влади області та правоохоронних органів, а також самих підприємців Черкащини.

Допомогти бізнесу, а отже, і розвитку Черкащини як регіону, має на меті громадська організація «Агенція регіональної підтримки підприємництва та інвестицій. За словами виконавчого директора Агенції Євгена Глєбова, серед запланованих напрямів роботи – зменшення регуляторного тиску на бізнес, спрощення ліцензійних та інших процедур, ініціювання вдосконалення норм та правил діяльності, відстоювання інтересів підприємців перед державою та інвесторами, роз’яснення бізнесу норм законодавства, надання консультацій та ін.

Народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської справи Максим Поляков, що є одним з ініціаторів започаткування проекту по допомозі бізнесу, розповідає: ідея створення Агенції виникла якраз у зв’язку зі зверненнями самих підприємців щодо вирішення тих чи інших питань. За його словами, нині серед проблем, з якими представникам бізнесу доводиться стикатися, – відсутність комунікації з очільниками відомств і структур, нерозуміння реформ, котрі впроваджуються в державі та, зрештою, бюрократія з оформленням документів, яка займає багато часу і перешкоджає розвитку бізнесу та залученню інвестицій.

У нас перша проблема – це вийти на будь-якого керівника, а друга проблема – корупційна складова. Бо цей керівник, зрештою, вимагає хабара. Ми будемо супроводжувати представників бізнесу у цій ситуації і у співпраці з обласною державною адміністрацією та правоохоронними органами це дозволить мінімізувати прояви корупції на Черкащині, – каже Максим Поляков. 

Депутат наводить приклад: існують різні програми підтримки підприємництва, які передбачають фінансове відшкодування підприємцям з боку держави. Однак, аби долучитися до цієї програми, треба давати величезні «відкати».

– Юристи нашої Агенції готуватимуть необхідні документи для бізнесменів щодо участі у тих чи інших програмах, робитимуть розсилку цих документів, а це дозволить не комунікувати з чиновниками-корупціонерами, – сказав Максим Поляков.

Підтримує необхідність спільної боротьби з корупцією і начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар. За словами головного міліціонера, проблема – і в замовчуванні цих фактів самими бізнесменами. 

На жаль, коли бізнесмени стикаються з корупцією, вони не виносять цю проблему на загал. Але про це треба говорити, тільки так ми можемо протидіяти корупції. Тому сподіваюся, що існування цієї Агенції допоможе підприємцям озвучувати проблему, – сказав Владислав Пустовар. 

Заступник голови Черкаської ОДА В’ячеслав Горобець наголошує: без створення нових робочих місць, без розвитку підприємництва і сільського господарства, годі говорити про збільшення надходжень до бюджету, а отже – подолання кризи. Тож він висловив сподівання, що «Агенція регіональної підтримки підприємництва та інвестицій» стане майданчиком для вироблення спільного алгоритму по залученню інвестицій у економіку області та підвищення прозорості цього процесу. 

Народні депутати – почесні гості заходу – закликали підприємців подавати свої бачення щодо того, як можна полегшити їхню роботу, розробляти нові проекти та долучатися до існуючих. 

Правильно, що ви створили цей колективний суб’єкт, – зазначив заступник голови Комітету ВРУ з питань бюджету Віктор Кривенко. – Схрещення підприємців із громадськими активістами є кроком до успіху держави. 

В рамках роботи Агенції, за словами її керівників, – не тільки безкоштовні консультації та допомога у вирішенні проблемних питань, а й навчання для представників бізнесу та чиновників. Зокрема, найближчим часом передбачено лекції: «Кризовий менеджмент, як передумова ефективного інвестиційного співробітництва», «Інвестиційна політика країн Європейського Союзу – можливості до міжнародного партнерства та відновлення економічного потенціалу регіону», практичний семінар «Податкові зміни – переваги та перші проблеми». 

Цю ідею ми виношували давно, – зазначає керівник проекту Дмитро Просвірнов. – Ми хочемо, аби бізнес не підлаштовувався під владу. Ми платимо податки і хочемо бачити, куди вони ідуть. Тож якщо бізнес відчуватиме підтримку, буде і результат: влада розумітиме, що з бізнесом треба рахуватися. 

Громадська приймальня громадської організації «Агенція регіональної підтримки підприємництва та інвестицій» знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашковича, буд. 19 (ТРЦ «Хрещатик-Сіті») 

Режим роботи: 09.00 – 18.00 

Телефон: (0472) 32-21-81 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.