Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відбулося урочисте відкриття погруддя генерал-майора Ігоря Момота

Відбулося урочисте відкриття погруддя генерал-майора Ігоря Момота

14 лютого 2015 року, за участю голови районної ради Анатолія Яріша в Навчальному центрі Державної прикордонної служби України відбулося урочисте відкриття погруддя генерал-майора Ігоря Федоровича Момота.

Вшанувати пам'ять в селище Оршанець прибули ветерани обласної громадської організації прикордонників, почесні прикордонники навчального центру Державної прикордонної служби, представники спілки ветеранів Афганістану, духовенства, близькі та знайомі бойового генерала, керівники відомств та структурних підрозділів, недавні колеги, нинішні курсанти, бойові побратими з різних регіонів України, з якими Ігор Федорович боронив кордони держави на Сході України. Разом з ними – голова обласної ради Валентина Коваленко та голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк, прийнявши рапорт начальника центру полковника Дмитра Коцеруба, звертається до всіх присутніх зі словами гіркої скорботи від тяжкої втрати сміливого і мужнього офіцера, справжнього патріота, бойового товариша, свого особистого друга, здібного наставника і вчителя, оборонця. Варто задуматися: лише за роки керівництва Центром Ігор Федорович разом з колегами підготував і благословив на охорону кордонів понад десять тисяч прикордонників.

Виступаючі на урочистому зібранні вкотре наголошували на його людяності, патріотизмі та любові до України, батьківської турботи до підлеглих і побратимів, з яким ділив службові будні і в Афганістані, і в зоні АТО.  

Встановлення і відкриття погруддя Ігорю Момоту у навчальному закладі – це лише частинка тієї данини заслугам у житті та бойовим подвигам колишнього керівника, ім’я якого з жовтня 2014 року згідно указу Президента України вже носить гвардійський Оршанецький орденів Суворова, Кутузова і Олександра Невського центр підготовки молодших спеціалістів прикордонної служби. 

Голова обласної ради Валентина Коваленко наголосила, що Ігор Момот – взірець справжнього захисника батьківщини. Він до останку віддав своє життя за Україну і в нього не було ні тіні сумніву в цьому.  

Після освячення погруддя генерал-майора Ігоря Момота митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном відбулася церемонія покладання квітів і корзин з квітами.