Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Анатолій Яріш взяв участь у селекторній нараді за участю Прем’єр-міністра України

Анатолій Яріш взяв участь у селекторній нараді за участю Прем’єр-міністра України

13 січня, голова районної ради Анатолій Яріш взяв участь у селекторній нараді з головами обласних державних адміністрацій під час якої Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив - економічна децентралізація, новий Бюджетний і Податковий кодекс – це вудочка, а завдання місцевої влади – зловити рибу і дати можливість регіонам бути сильнішими й отримувати більше коштів.

В Україні здійснений перший крок децентралізації: «Перший крок, який лежить в сфері відповідальності Кабінету Міністрів України, - надання додаткових фінансових повноважень для регіонів, - був здійснений. Уряд вніс до Парламенту, і Парламент підтримав низку наших податкових і бюджетних ініціатив».

Ухвалена, зокрема, нова редакція Бюджетного кодексу: «Тепер території фактично є бюджетносамостійними». В тому числі, за словами Глави Уряду, регіони тепер «мають право самостійно, не чекаючи ухвалення центрального бюджету, приймати власні місцеві бюджети».

Змінами до Бюджетного кодексу місцевій владі надана низка інших додаткових повноважень. Зокрема, нагадав він, скасовані обмеження щодо запозичень, які раніше можна було здійснювати тільки з дозволу центральної влади, а також введена нова процедура використання коштів, які знаходяться на єдиному казначейському рахунку.

Прем’єр-міністр звернувся до очільників областей «прискорити процес і невідкладно затвердити місцеві бюджети».

Арсеній Яценюк відзначив що Київська область «єдина в Україні вже 29 грудня самостійно прийняла рішення про формування як бюджету Київської області, так і бюджетів нижчих рівнів».

Арсеній Яценюк наголосив, що наступний крок децентралізації – політична децентралізація – «знаходиться в сфері компетенції Президента України, і внесення змін до Конституції щодо надання додаткових політичних повноважень на місця – це те, що є сьогодні на порядку денному Президента і Уряду».

Водночас, підкреслив Прем’єр-міністр, на політичну децентралізацію впливатиме зокрема те, як місцева влада «справиться з додатковими повноваженнями й правами, які вона отримала в економічній і податковій сфері».

«Прошу керівництво держави на місцях приділити цьому максимум уваги і показати, що ми здатні брати на себе відповідальність і дійсно самостійно керувати в своїх областях, не чекаючи команди зверху», - сказав Глава Уряду.

«Ми дали вудочку, і ваше завдання – цією вудочкою у вигляді нового Бюджетного кодексу і нового Податкового кодексу зловити рибу і дати можливість вашим регіонам, бути кращими й сильнішими, отримувати більше коштів. І треба покладатися зараз на свої повноваження і свої сили», - звернувся Глава Уряду до очільників ОДА.