Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова районної ради: Проблему переповнених полігонів для сміття в Черкаському районі обговорили на «круглому столі»

Голова районної ради: Проблему переповнених полігонів для сміття в Черкаському районі обговорили на «круглому столі»

30 грудня 2014 року голова районної ради Анатолій Яріш взяв участь у роботі «круглого столу» з питання підтримки ініціативи обласної влади стосовно будівництва на території області сміттєпереробного заводу. Про це вчора у ході зустрічі з представником інвестора міжнародної компанії OAK Utility Solutions and Development Андрієм Богоявленським заявив голова районної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв.

Також, у засіданні взяли участь представники Чигиринського та Смілянського районів, начальники фінансового управління та управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

В своєму зверненні до присутніх очільник району Костянтин Омаргалієв зазначив, що проблема переповнених полігонів для сміття, а також стихійних сміттєзвалищ на околицях населених пунктів є однією з найгостріших не тільки в Черкаському районі. Нам потрібно розглянути всі можливості, які ми маємо, аби реалізувати цей проект будівництва сміттєпереробного заводу, який пропонує іноземний інвестор. Утилізація сміття – це проблема, вирішення якої потребує спільних дій влади і бізнесу.

Учасникам круглого столу можливості сучасного сміттєпереробного заводу та його специфіку представив представник інвестора.

На Черкащині це буде пілотний проект міжнародної компанії. У будівництво сучасного переробного заводу інвестори планують вкласти 80 мільйонів доларів інвестицій, а ще створити тисячу робочих місць. Успішно функціонують подібні підприємства в Італії та Туреччині, ознайомити з роботою яких інвестор готовий у будь-який час. 

«У разі введення в експлуатацію такий завод може переробляти 450-500 тонн сміття на добу», – зазначає Андрій Богоявленський, переконуючи присутніх, що це буде стовідсоткова переробка з нульовим викидом на звалище. 

На території Черкащини будівництво буде проходити із застосуванням на практиці принципів логістики. Тобто інвестор врахує можливі втрати постачальників твердих побутових відходів.